Jüri Vlassov rollist "Oliver Twistis": nagu Artur Rinne laulaks Led Zeppelini

Kaader videost
Kaader videost Autor/allikas: ERR

Jüri Vlassov on üle mõne aja taas teatrilaval lüües kaasa Endla teatri "Oliver Twisti" muusikalis. Vlassov peab lavastuses esitama mitu laulu, mis pakuvad talle teatavat väljakutset.

Kui Vlassov kuulis esimest korda lugusid, mida ta laulma peab, tundis ta, nagu Artur Rinnele oleks kunagi pakutud laulda Led Zeppelini, vahendas ETV saade "Ringvaade".

Kogu prooviperiood ja lavalolek tuli Vlassovi sõnul väga tuttav ette. "Tavaline teatrirutiin, töötegemine," selgitas ta.

"Jüri on ju varem muusikaga väga tihedalt kokku puutunud, kuigi tema bänd on läinud mitu korda laiali, aga nad on ikkagi koos. Ja ma mõtlesin, et muusikaga tegelev inimene, äkki kirjutan keerulisemad lood talle," ütles helilooja Jarek Kasar.

Jarek Kasar on ise kunagi "Oliver Twisti" muusikalis Vanemuises mänginud. "Kuna isiklik seos, mõtlesin, et miks mitte," ütles Kasar, kelle jaoks on tegemist viienda muusikaliga, miks ta oli nõus Pärnu lavastusele heliloojaks olema.

Laupäeval, 9. märtsil esietendus Endla Teatri uus muusikal "Oliver Twist", mille lavastaja ja dramatiseerija on Peep Maasik. Charles Dickensi ühe tuntuima romaani värske lavaversioon viib vaatajad 1830. aastate Inglismaale ning vaatab selle põhja- ja pealiskihtide elu vaestemajas kasvanud 11-aastase orvu Oliver Twisti silmade kaudu.

Oliver Twisti kehastavad Hans-Martti Mägar või Paul Samuel Vihmar, Fagini rollis astub lavale Jüri Vlassov, kes on üle mitme aasta taas Endlas, teistes rollides on Silver Kaljula, Meelis Rämmeld, Ott Raidmets, Priit Loog, Carmen Mikiver, Tambet Seling, Lauri Kink, Nils Mattias Steinberg, Ireen Kennik, Fatme Helge Leevald, Carita Vaikjärv jpt.

Lavastuse kunstnik on Rosita Raud, valguskunstnik Margus Vaigur, videokunstnik Argo Valdmaa, koreograafid Rauno Zubko ja Siim Praats ning lauluõpetaja Elo Kesküla, alusteose autor on Charles Dickens ja tõlkija Koidu Reim. Selle hooaja etendused toimuvad 9., 12., 13., 20., 21. ja 30. märtsil ning 2., 3., 4., 9., 10., 11. ja 20. aprillil.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: