Siim Nestor Jacksoni skandaalsest dokumentaalist: me ei pruugigi lõplikku tõde teada saada

Veebruaris Sundance'i filmifestivalil esilinastunud skandaalne dokfilm "Leaving Neverland" Michael Jacksonist keskendub kahele noormehele, keda popikuningas väidetavalt aastaid pilastas.

Häirivas neli tundi kestvas teledokumentaalis jutustavad kaks meest ja nende perekonnaliikmed detailselt loo aastaid kestnud väärkohtlemisest, maalides seeläbi psühholoogilise portree lapsepilastajast, tema ohvritest ning pilastaja kuulsusest pimestatud lapsevanematest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seal on mitu raskelt mõjuvat asja. Kindlasti need detailsed kirjeldused, millised need seksuaalsuhted olid Jacksoni ja nende väikeste poiste vahel, aga teistpidi ka pikk lugu sellest, kuidas Jackson need perekonnad enda haardesse sai, neid manipuleeris ja siis nemad selles vaimustuses ja tähesäras ei saanudki aru, milline katastroof nende perekonda tegelikult tabas," ütles muusikaajakirjanik Siim Nestor.

Homses Eesti Ekspressis ilmub Siim Nestori arvustus filmile, koos eluaegse Jacksoni fänni Lauri Pihlapi intervjuuga. Nestor ütles, et filmis kuuldud detailseid kirjeldusi on raske mitte uskuda, kuid tõdeb, et film on siiski ühepoolne. "Ma arvan, et me ei pruugigi lõplikku tõde teada saada, sest süüdistatav on surnud ja kui ta ka elus oleks, siis miks ta peaks seda kõike tunnistama," ütles Nestor.

Vastuolulise dokumentaalfilmi tagajärjel on mõned raadiojaamad Michael Jacksoni muusika mängimise lõpetanud ja plaadimüüginumbrid on mõnevõrra langenud. Nestor usub aga, et popikuninga tohutut pärandit nii lihtsalt ajaloo prügikasti heita ei saa.

"Niivõrd kolossaalselt suur on see tema pärand ja ka mõjuvõim kogu ülejäänud muusikale, popkultuurile ja muusikatööstusele, et seda nii lihtsalt ära ei kaota kui näiteks lülitatakse mängust välja R. Kelly, kes on praegu umbes sarnaste süüdistustega maadlemas," selgitas ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: