Laulupeo kunstiline meeskond kirjutab Vikerraadio e-etteütlust

Sel neljapäeval toimuv Vikerraadio e-etteütlus on laulupeoteemaline, tähistamaks laulupeo 150. sünnipäeva. Et emakeelepäev ja laulupidu kenasti kokku viia, tegi Vikerraadio laulupeo meeskonnale ettepaneku tulla raadiosse ühiselt kirjutama.

Oma jah-sõna on öelnud tänavuse laulupeo peadirigent Peeter Perens, avakontserdi muusikajuht Siim Selis, poistekooride liigidirigent Lydia Rahula koos kahe õpilasega, mudilaskooride liigidirigent Jaanika Kuusik, naiskooride liigijuht Raul Talmar, sümfooniaorkestrite liigijuht Hando Põldmäe ja segakooride liigidirigendid Rasmus Puur ja Valter Soosalu.

Helilooja, dirigent ja arranžeerija Rasmus Puur rääkis Klassikaraadio saates "Delta", et on aastaid tähistanud emakeelepäeva Vikerraadio e-etteütlusega ning tema arvates peaks emakeelepäev olema meie rahvuse ja kultuuri kõige tähtsam päev.

"Minu meelest määrab meie emakeel meie identiteeti kõige rohkem, meil on keelepõhine kultuur. See on küll hästi subjektiivne näide, aga kui võõras inimene tuleb Eestisse, võetakse ta omaks siis, kui ta räägib või püüab rääkida eesti keeles. Seni, kuni ta ei räägi, võtame teda distantsilt," arvas Puur.

Seda, kuidas laulupeo kunstiline meeskond Vikerraadio e-etteütlust kirjutab, saab veebiülekandes näha portaalis menu.err.ee 14. märtsil kell 10.30.

Mitmed teisedki organisatsioonid võtavad ühiselt etteütlusest osa, nii kirjutatakse näiteks kultuuriministeeriumis, Tallinna linnakantseleis, riigikogu kantseleis ja osaleb ka Tartu 2024 kultuuripealinna kandidatuurimeeskond.

Toimetaja: Laura Teder

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: