Esimese Estonia sõbra auhinna pälvis Marko Reikop

9. märtsil andis Rahvusooper Estonia esmakordselt välja Estonia sõbra tiitli, mille pälvis teleajakirjanik Marko Reikop. Auhinna andis rahvusooperi peadirektor Aivar Mäe üle vahetult enne laupäevast Puccini ooperi "Tütarlaps kuldsest läänest" etendust.

"Marko Reikopi näol on tegu teatrikülastaja etaloniga, ta on Estonia külastaja number 1, kes vaatab mõnda etendust viis või kaheksa korda. Kui Reikopi lemmikosatäitjad on laval, siis on ka tema saalis. Kandidaate oli kokku kümme, kuid kaalukauss läks Reikopi poole just seepärast, et ta on ka meie laval olnud ja päris rolli teinud 2006. aastal, mil esietendus Rossini ooper "Tuhkatriinu"," sõnas teatrijuht Aivar Mäe.

Auhinna pälvinud Marko Reikop sõnas Estonia teatri orkestri ees, et ta on sõnatu. "Tõsi, ma olen teinud siin laval kaasa Rossini ooperis "Tuhkatriinu" tugitoolina ja pean ütlema, et olen saanud kõigi oma ooperirollide eest ka lille," ütles ta.

Estonia sõbra tiitlit hakatakse välja andma iga aasta märtsikuus, et tähistada nii teatrikuud kui ka tänada teatriga väga tihedalt seotud isikuid. Estonia sõbra tiitli omanik saab käesoleva aasta jooksul külastada kõiki Estonia teatri etendusi tasuta. Lisaks pälvis Reikop kostüümi Rossini ooperi "Tuhkatriinu" lavastusest, milles 2006. aastal ise kaasa tegi.  

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: