"Ongi Koik": Nädala vits

Meie panganduses valitseb metsik kaos. Kõigepealt Danske, siis Swedbank, nüüd juba Nordea. Aktsiad kukuvad kiiremini kui valimislubadused pärast valimisi ja meie kallid kodanikud kaotavad igasuguse usu pangandusse. Kõik olid veendunud, et ükski asi ei saa olla katastroofilisem kui rahapesuskandaal. Aga siis koputas uksele meie kõigi vana sõber – Eesti suusasport.

Tuleb välja, et meie tublid suusatajad on kasutanud veredopingut. Mis siis tähendab, et nad ei ole tublid, vaid petised. Ja kui nüüd tegelikult päris aus olla, siis viimaste tulemuste põhjal ei ole nad eriti tublid tegelikult nagu olnudki. Mida ma öelda tahan on see – kui sa kasutad veredopingut ja su tulemus võistlustel on sellest hoolimata täielik saast... Äkki on aeg karjääri vahetada? Mine poliitikasse näiteks. Sporti tegema ei pea, aga valetada tuleb. See on ju käpas. Aeg-ajalt ikka räägitakse, et Eesti poliitiline maastik vajab nn verevahetust. Mõelge sellele, kallid endised sportlased.

Selles mõttes – viimasel ajal on Eestis niikuinii olnud suusatamisega väga halvasti, sest lund lihtsalt ei ole, mis tähendab, et suusasport on paraku suremas. Alles on veel mõned üksikud profisuusatajad, kes pole veel dopinguga vahele jäänud. Kristiina Šmigun-Vähi ja Priit Pullerits põhimõtteliselt. Hoidke meie mainet, kallikesed. Eriti sina, Priit, sest et Kikul tegelikult juba mingi jama oli. Mõisteti õigeks muidugi, nagu Veerpalu.

Kurat, kas on raske teha sporti ilma selleta, et sa oled siga? Mulle ei läinud sport enne peaaegu üldse korda, aga nüüd arvan, et see tuleks lausa ära keelata. Sport ei ole rahva petmiseks. Selle jaoks on meil poliitikud.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Ongi Koik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: