Tartu mänguasjamuuseumis avati Barbie näitus

Tartu mänguasjamuuseumis avati laupäeval näitus, mis on pühendatud Barbie 60. sünnipäevale. Näitusele on välja pandud rohkem kui 400 Barbie-nukku, kelle seas on nii tavalisi ja juba tuttavaid nukke, kui haruldasi ja vaid kollektsionääride kogudesse kuuluvaid eksemplare.

Barbara Millicent Roberts on pidanud 200 ametit, kandideerinud kuuel korral presidendiks ja mänginud peaosa 36 filmis. Enamus tunneb teda Barbie nime all. 9. märtsil täpselt 60 aastat tagasi, tuli New Yorkis müügile esimene Barbie ja sellest ajast peale on nukk võitnud väga paljude väikeste tüdrukute südamed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tartu mänguasjamuuseumi direktor Triin Vaaro ütles, et Barbie oli hoopis teistsugune kui varasemad nukud. "Varasemad nukud olid enamasti kas väikeseid lapsi või beebisid kujutavad nukud. Aga Barbie kujutas täiskasvanud naist. Ehk et Barbie nukuga saab mängida selliseid täiskasvanud inimese ellu kuuluvaid mänge, nagu töölkäimist," lausus Vaaro.

Aastate jooksul on Barbie pälvinud ka omajagu kriitikat, kõige rohkem just oma ebarealistliku kehakuju tõttu.

"Barbie loojad on selle peale mõelnud ja natukene seda nukku ümberdisaininud, nii et tänapäeval on olemas ka kurvikad barbid ja pikad Barbied ja lühikesed Barbied. Ei ole kõik enam saledad mannekeenid. On täpselt sellised inimesed nagu on maailmas, sellised on ka Barbied.

Kuigi Barbie loomisest möödub juba 60 aastat, ei lõpe veel loojate ideed. Igal aastal tuleb välja mitu uut Barbie-nukku, nii filmikangelaste kui kuulsuste sarnaste barbide näol.

Barbinäitus jääb mänguasjamuuseumis avatuks aasta lõpuni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: