Hobijoonistaja valmistab 3D-pliiatsi abil erinevaid loomi

"Ringvaates" oli külas hobijoonistaja Heiki Palk, kes on üks Eesti kogenumaid 3D-pliiatsiga joonistajaid. Saates olid tal kaasas erinevad 3D-joonistatud Tallinna Raekoja makett ja mitmed loomad, lisaks proovis ta stuudios 3D-pliiatsi abil joonistada orava.

Heiki Palm kinnitas "Ringvaates", et teda hakkas 3D-pliiatsiga kunsti tegemine huvitama 2015. aastal. "Ma arvan, et nägin seda esmakordselt just "Ringvaate" saates," sõnas ta ja selgitas, et kui ta aga nende pliiatsite kohta uurima hakkas, polnud võimalik neid kusagilt leida. "Jõudsin lõpuks leiutajateni välja, sain endale näidised, aga keegi ei osanud ikkagi sellega midagi teha, kuigi huvi oli tohutult suur."

3D-pliiats, mida Palm ka "Ringvaate" stuudios kasutas, maksab tema sõnul veidi üle 100 euro. "See on kõige väiksem versioon, mis ka päriselt töötab," ütles ta ja rõhutas, et väiksema pliiatsiga saab igale poole paremini ligi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: