Hispaania-austaja Peeter Oja: Eesti vereringet kohtasin Astuurias

"Ringvaate" otsestuudios oli hispaaniahuviline Peeter Oja, sest märtsis toimuvad Iberofesti üritused ning ETV2 näitab Hispaania filme.

Oja ei osanud öelda, mitu korda ta Hispaanias on käinud, kuid ta on külastanud seal mitmeid kohti.

"Hispaania on väga erinev. Ta on isegi rahvuste poolest erinev. Põhja pool on ju baskid ja omaette nähtus on Astuuria, kuhu kunagi maurid välja ei jõudnud, siis on Galicia, Andaluusia, kus on tugevad Araabia mõju. Täiesti omaette jällegi on Kataloonia, kes tahab pikka aega juba omaette olla," nimetas ta. "Ta on ka looduslikult mitmekesine."

Ka inimesed on erinevad, nõustus Oja. "Minu vereringe on Eesti vereringe, mida ma kohtasin Astuurias, Põhja-Hispaanias." Ta tunnistas, et seal ongi inimesed eestlaste moodi.

"Seal me peatusime ja olime väljas. Parajasti oli suveaeg ja seal toimus noorte spordivõistlused. Palju oli poisse-tüdrukuid, teismelised käisid ringi, võistkonnariided seljas. Ja tuleb kamp tüdrukuid vastu, kes on nagu eesti tüdrukud. Nad lihtsalt räägivad hispaania keeles. Ja jõuad sealt Andaluusiasse, kus inimeste nägu on süsimust ja hoopis teine."

Oja andis ka oma soovitused Hispaania filmide hulgast, mis ETV2 ekraanile Iberofesti raames jõuavad: "Fanastiline naine" ja "Sümfoonia Anale". Samuti märkis Oja, et soovitab Hispaanias mitte ainult reisida kohtadesse, nagu Costa del Brava või Costa del Sol, ka Barcelona, vaid võimaluse korral seigelda mööda maad ringi, avastada uusi paiku.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: