"Ringvaates" tutvustati tehisintellekt-trummi

Helilooja Aleksandr Žedeljov ja programmeerija Aleksandr Tavgen annavad neljapäeval Telliskivi loomelinnakus maailma esimese kontserdi, kus trummi mängib tehisintellekt- ehk robottrumm.

"Ringvaate" suudiosse toodud trumm pole sugugi tavaline trumm. "See on ühendatud närvivõrkudega ja me oleme sellega viimane aasta aega eksperimenteerinud," rääkis Tavgen.

"See on robotiseeritud mudel, mis näitab, kuidas töötab see neurovõrgustik. Kui me kasutame elektroonilisi helisid, siis publikul on väga raske aru saada, kus on meie muusika, kus see võrk mängib. Seepärast tuli idee, et seda on vaja visualiseerida," sõnas Žedeljov. "See mehhanism ei ole meie oma, paljud artistid ja trummarid kasutavad seda."

"Mõte on see, et see ei mängi eelprogrammeeritud rütmi, vaid inimesed või muusikud annavad mingi improvisatsiooninäite talle ja siis see mudel või närvivõrk proovib seda taastada. Kui ma annan lühemaid noote, siis see hakkab mängima lühemate nootidega," selgitas Tavgen.

Neljapäeval on kontserdil laval peale trummi ka kolm muusikut, kellel on igalühel mängida mitme instrumendiga.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: