Alo Mattiiseni muusikapäevad toovad Jõgevale kokku 275 lauljat

Muusikapäevadel esineb ansambel The Notes
Muusikapäevadel esineb ansambel The Notes Autor/allikas: Anna Aurelia Minev

Jõgeva võõrustab nädala lõpus taas noori muusikahuvilisi, sest 8. ja 9. märtsil saab Alo Mattiiseni muusikapäevade raames teoks XXIII üleriigiline noorte vokaalansamblite konkurss, millel osaleb 40 ansamblit 275 lauljaga.

Võrreldes mullusega on ansambleid tosina võrra vähem. Muusikapäevade peakorraldaja, Jõgevamaa gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja arvas, et sellel võib olla mitu põhjust. Laulupeoaastal ei pruugi muusikaõpetajatel ansamblite konkursiks valmistumiseks aega jääda. Juhendajatel võib teatud hetkel ka motivatsioon otsa saada, sest ansamblitega tegeldakse enamasti entusiasmist. Oma jälje on jätnud ka koolivõrgu uuendused: gümnaasiumide arv on vähenenud ja seetõttu on vähemaks jäänud ka gümnaasiumiastme ansambleid.

Muusikapäevad avatakse pidulikult reedel kell 13 Jõgeva kultuurikeskuses. Sealsamas toimuvad ka konkursikontserdid. Reedel kell 14 ja 17 algavatel kontsertidel saab kuulata vastavalt neljanda-viienda ja kuuenda-seitsmenda klassi ansambleid. Reede õhtul kell 20 annab muusikapäevalistele kontserdi kolmest Rapla noormehest koosnev ansambel, konkursi Noortebänd 2016 võitja The Notes.

Võistulaulmine jätkub laupäeval: kell 11 algaval kontserdil astuvad üles kaheksanda-üheksanda klassi ning kell 14 algaval kontserdil gümnaasiumiastme ja kuni 26-aastaste ansamblid. Žüriisse ehk Suurde Kõrva kuuluvad Laine Randjärv, Triin Saarela, Mai Simson, Priit Pajusaar, Kaarel Orumägi, Pärt Uusberg, Peeter Oja, Märt Avandi ja Hirvo Surva. Parimad ansamblid tehakse teatavaks laupäeval kell 17 algaval lõputseremoonial.

Üleriigilise noorte vokaalansamblite konkursi kontserdid on vaba sissepääsuga ja neid on oodatud kuulama kõik muusikahuvilised.

Jõgevalt pärit isamaalaulikule Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevadelt on aastate jooksul läbi käinud paljud, kes eesti muusika ja teatri tänast nägu kujundavad, sealhulgas Suure Kõrva liikmed Triin Saarela, Mai Simson, Kaarel Orumägi, Pärt Uusberg ja Märt Avandi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: