Saade: R2TV 1.osa

ETV2 ekraanile jõuab esimest korda värske muusikasaade "R2TV". Raadio 2 saatejuhid ja DJ-d võtavad koha sisse ekraanil, et muusikaelus toimuv nüüd pildis ka televaatajateni tuua. "R2TV" hoiab kätt pulsil Eesti artistide käekäigul kodumaal ja võõrsil ning annab hoogsate reportaažidega võimaluse piiluda lavatagustesse, bändiruumidesse ja stuudioseinte vahele.

Peosarja anatoomia: Tehnoteisipäev

On pidusid, mille korraldajad ostavad sotsiaalmeedias reklaami, kleebivad terve linna plakateid täis ja annavad endast parima, et nende üritust väisaks võimalikult suur hulk inimesi. Taavi Tulevi loodud Tehnoteisipäeva sari on kõige kirjeldatu vastand - siin loeb kvaliteet mitte kvantiteet, sisu mitte vorm ja huvi mitte haip.

Olgugi et Tehnoteisipäeval kõlav elav muusika viib vaimu trippima, on rangelt piiratud nii külaliste arv kui ka see, mida nad peol teha tohivad. R2TV sai haruldase võimaluse ühel reede õhtul Tehnoteisipäeva ja selle loojat koos kaameratega külastada  ning ajada juttu nii peol esinenud muusikute Jako Krulli ja Mari Meentalo kui piduliste Jane ja Taneliga.

Reporter: Maarja Merivoo-Parro, režii ja montaaž: Rasmus Merivoo. Saatelõigus on kasutatud  peol salvestatud Jako Krulli ja Taavi Tulevi improvisatsioone.

Persoon: Maria Faust

Andekas, et mitte öelda geniaalne helilooja ja saksofonist Maria Faust elab Kopenhaagenis. Pärit on ta aga Saaremaalt. Sealt tuleb tal olude ja karjääri sunnil tihtipeale lahkuda. R2TV kaamerad jäädvustasid ühe sellise lahkumise ning püüdsid kinni Maria mõtted ja tunded, mis ühel hallil talvepäeval lume ja lobjaka vahel heiastusid.

Eduka rahvusvahelise karjääriga Maria on just Saare rannal kõige rohkem tema ise. Külm, tuuline ja märg ilm mõjub inspireerivalt: "Elu on täis kontraste, aga enamasti täiesti hall. Pead ise need kontrastid üles otsima ja siis võibolla läheb õnneks, et ei ole niisama elatud elu." Enne praamile minekut meenutab Maria ka nooruse valusaid hetki, mille adrenaliini ta endiselt laval olles esile manab. Juttu tuleb ka lapsena omandatud oskusest end ära mõelda, mis on Maria vaimu treeninud aduma kodumaana mitte kohti, vaid inimesi.

Reporter: Maarja Merivoo-Parro, režii: Rauno Viltrop, montaaž: Sigre Silm. Saatelõigus on kasutatud Maria Faust palasid "Aurora" ja "Undine", samuti lõiku viimase pala muusikavideost.

Koht: Bändisruumide mesitaru

Tallinnas on üks salapärane maja, kus vähemalt pooled eesti tuntud bändid proovi teevad. Kuidas saab ühest ruumist pesa nii paljudele muusikutele ning mis on selle vana maja saladused? Aru annavad kõige esimesena mahajäetud ruumidesse sisse kolinud Frankie Animali liikmed Marie Vaigla ja Jonas Kaarnamets, ansamblist Miljardid ja Levski tuntud Raul Ojamaa ning I Wear* Experimenti Hando Jaksi.  

R2TV uurib  muusikute kommuuni võlusid, avastab maja pealt kuulsate inimeste asju ja kehaosasid ning külastab majas asuvat legendaarset Hurda baari.

Reporter: Kalev Rundu, režii ja montaaž: Rauno Viltrop.

Telomaanid: Erki Pärnoja, Holy Motors ja Maarja Nuut & Ruum Hollandis või eesti muusikud Hollandis

Igal aastal käib Raadio 2 Euroopa kõige olulisemal talendifestivalil Eurosonic-Noordeslag, et esitleda ambitsioonidaid eesti artiste. Seekord olid Groeningeni linna moosekantideks Erki Pärnoja, Maarja Nuut & Ruum ning Holy Motors. Telomaanid, ehk telefonidega melomaanid käisid artistidel järel, et uurida, millised on nende muljed ja plaanid ning suhted groupiedega.

Reporter: Kristo Rajasaare, operaator: Carola Madis, montaaž: Sigre Silm.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: