Video: Maria Faust

Persoon: Maria Faust

Andekas, et mitte öelda geniaalne helilooja ja saksofonist Maria Faust elab Kopenhaagenis. Pärit on ta aga Saaremaalt. Sealt tuleb tal olude ja karjääri sunnil tihtipeale lahkuda. R2TV kaamerad jäädvustasid ühe sellise lahkumise ning püüdsid kinni Maria mõtted ja tunded, mis ühel hallil talvepäeval lume ja lobjaka vahel heiastusid.

Eduka rahvusvahelise karjääriga Maria on just Saare rannal kõige rohkem tema ise. Külm, tuuline ja märg ilm mõjub inspireerivalt: "Elu on täis kontraste, aga enamasti täiesti hall. Pead ise need kontrastid üles otsima ja siis võibolla läheb õnneks, et ei ole niisama elatud elu." Enne praamile minekut meenutab Maria ka nooruse valusaid hetki, mille adrenaliini ta endiselt laval olles esile manab. Juttu tuleb ka lapsena omandatud oskusest end ära mõelda, mis on Maria vaimu treeninud aduma kodumaana mitte kohti, vaid inimesi.

Reporter: Maarja Merivoo-Parro, režii: Rauno Viltrop, montaaž: Sigre Silm. Saatelõigus on kasutatud Maria Faust palasid "Aurora" ja "Undine", samuti lõiku viimase pala muusikavideost.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: