Riigikogust välja jäänud Vassiljev: oskan teha ühte koma teist

"Ringvaade" uuris esmaspäeval riigikogust välja jäänud inimestelt, kas nad on pettunud ja mida nad edasi kavatsevad teha. Keskerakonna liige Viktor Vassiljev ütles, et tunnistab rahva arvamust ning otsib nüüd endale mingit muud tegevust. Andrus Vaarik loodab, et tema 500 häält aitasid kaasa sellele, et Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) sai riigikogus kümme kohta.

Roheliste nimekirjas kandideerinud Anu Saagim kinnitas, et tema tulemus valimistel oli hea. "Täna helistas mulle Marko Reikop, kes naeris, et Anu, su tulemus oli super, aga sa olid vales erakonnas kahjuks. Inimesed ei saa ikka veel aru, et ma ju olen ikkagi sellises erakonnas, millesse ma usun. Ma võiks ju istuda Keskerakonnas või Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas, Isamaas, aga kui ma ikka ei räägi seda juttu, millesse ma ei usu, siis mõttetu on lolli mängida," rääkis Saagim "Ringvaatele".

Ta lisas, et debattide käigus jäi talle mulje, et mehed võivad olla hullemad kui naised.

"Kui käisin näiteks debattidel ja enamjaolt olid seal meesterahvad, siis alati kui naisterahvad suu lahti tegid, meestelt hakkas väga alatuid mühatusi, köhatusi, turtsatusi tulema. Ma mõtlesin, kui vastikud ja ilged võivad ikka mehed olla, tuhat korda hullemad kui naised," ütles ta.

"Väheke aega tahaks poliitikast suu puhtaks pühkida, sest eks see üks alatu bisnes on küll," lisas ta.

Keskerakonna liige Viktor Vassiljev aktsepteerib rahva arvamust. "Kui rahvas otsustas, et mina võiks kuskil mujal rahvast teenida, siis ma aktsepteerin rahva arvamust. Nii lihtne see ongi. Minu jaoks see tähendab seda, et eks ma leian endale mingit muud tegevust ja teha ma oskan ühte koma teist. /.../ Kuulge, aga ma hakkan ajakirjanikuks, on ju lahe töö," kommenteeris ta.

SDE liige Tanel Talve tunnistas, et on pettunud, et riigikokku ei pääsenud. "Kuivõrd tervislik seisund on ka olnud väga keeruline, siis esmajärjekorras kavatsen taastuda operatsioonidest ja muust. Tuleb endale ka tuhka pähe raputada. Arvatavasti ma ei ole siis suutnud seda, mida riigikogus nelja aasta jooksul - väga palju tööd ja jõudu nõudnud asjad - oleme ajanud, valijatele selgeks teha. Need on olnud väga suured asjad ja ma loodan, et kui Elektrilevi tuleb inimestele valguskaablit tuppa panema, siis meenutatakse ka mind hea sõnaga," rääkis Talve.

Isamaa liige Mart Nutt kinnitas, et suur üllatus talle riigikogust väljajäämine ei ole. "Seda, millised võimalused olid riigikokku saada, teadsin kolm-neli kuud tagasi," ütles ta ja lisas, et esmalt kavatseb ta nüüd raamatu kirjutada.

Eesti 200 esimees Kristina Kallas ütles, et tema erakonnal ei olnud kaotada midagi, sest enne riigikokku ju ei kuulunud. "Meil oli neist valimistest võimalik ainult võita. Me oleme võitnud 25 000 Eesti inimese toetuse. See on väga märkimisväärne hulk, kes on meid toetanud," rääkis ta.

SDE- ridades kandideerinud Andrus Vaarik kinnitas, et on õnnelik, et riigikokku kandideeris. Ta loodab, et talle antud 500 häält aitas kaasa sellele, et sotsiaaldemokraadid said riigikogus kümme kohta. "Äkki oleks selle 500 hääleta saanud üheksa."

Vaariku sõnul ei jäta ta nüüd poliitikaga hüvasti. "Ma ütlesin eile Jevgenile ka, et kui ma saan ka rahu ajal kuidagi kasulik olla, siis võta kõik, mis minus on ja kasuta seda, sest ma arvan, et sotsiaaldemokraadid kunagi ei võida valimisi nagu võitis Reformierakond, aga me ei peagi võitma. Me peame hoidma oma positsioone, mida oleme saavutanud. See, mille me oleme saavutanud Eestis 2019, on fantastiline, me elame ju kohutavalt hästi," rääkis Vaarik.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: