R2 õhtuse vööndi ankeet | Jon Mikiver võtaks üksikule saarele kaasa euro-trance kogumiku

Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Viiendana vastas küsimustele "Rockiministeeriumi" saatejuht Jon Mikiver. Saade on eetris kolmapäeviti kell 21.00.

Mis saatega on tegemist?

Tegemist on siiski läbi ja lõhki rockisõprade saatega ja saates mängitav muusika hõlmabki selle laia žanri kõiki äärmusi. Katsun kuulajateni tuua võimalikult laia valikut - mõni saade keskendub rohkem indie'le, teine saade on jälle rohkem heavy. Miski pole otseselt keelatud, olen mänginud ka jazzi, sest nagu Jüri Muttika kunagi ütles: "Rock on lihtsalt paremini tehtud jazz." NALI!

Artist, keda oled kõige rohkem oma saates mänginud?

Ma kardan, et see on Queens Of The Stone Age, ja püsikuulajad ilmselt teavad seda bändi juba väga hästi.

Kuidas leiad uut muusikat?

Mul on vahel tunne, et muusika tuleb lihtsalt ise minuni erinevate kanalite kaudu. Eks ma ikka kammin erinevaid plaadifirmasid, loen vastavaid väljaandeid, tellin ka mõndade plaadifirmade uudiskirju - ühesõnaga, hoian silmad-kõrvad lahti.

Kuid on ka nii, et vahel oled juba liiga kaua sotsiaalmeediasse jäänud ja siis äkitselt satud millegi huvitava peale. Vahel on nii, et saade on juba homme õhtul, midagi oleks aga nagu puudu, kuniks bändikaaslane või keegi muu soovitab "juhuslikult" mingit uut bändi.

Kes on sinu iidolid?

Inimesed, kes teevad oma asja ning ei vehi tähelepanu nimel niisama ringi.

Kas ise raadiot kuulad? Kui kuulad, siis mida?

Mäletan, kuidas juba väiksena maal saunas raadiost Rein Vaderi saadet "RockNRolla" kuulasin ja mõtlesin: "Vot sellist saadet võiks ise ka kunagi teha, kõva värk!". Siin ma siis nüüd olen. Ta lasi muusikat samamoodi, vahel täiesti uut, vahel natuke vanemat, natuke hevimat jne.

Sain sealt saatest kõik kätte, nii uued ägedad artistid kui ka bändid, mis neid uusi inspireerisid. Kahjuks ei olnud mul au temaga kunagi kohtuda, olen ainult legendaarseid mälestusi kuulnud. Loodan, et kus iganes ta ka ei puhkaks, siis talle saade meeldib.

Aga muidu kuulan ikkagi peamiselt kõike, mis Raadio 2'st tuleb. Päevaseid asju ja õhtust vööndit eriti. Ühtegi teist raadiot ma väga pikalt kuulata ei jaksa.

Vinüül, CD, mälupulk, arvuti või miski muu? Miks?

Eks vist ikka vinüül, sest see nõuab kõige rohkem tähelepanu, mida ta ilmselt ka väärib, kui oled selle plaadi juba ostnud. Ma ei hakka selle üle vaidlema, et millel on kõige parem sound, see on nii isiklik teema. Pooled mu vinüülid kõlavad sitasti, kuid ma ostsin need muid aspekte silmas pidades.

Plaat, mille võtaksid kaasa üksikule saarele? Miks?

Ilmselt miski käreda euro-trance kogumiku. Alguses on naljakas, kuid hiljem motiveeriks see mind parve ehitama ja sealt põgenema. Üksi muutub pikapeale tüütuks.

Viimane plaat, mille ostsid?

Ostsin Los Angelesest Amoeba plaadipoest ansambli White Denim "Performance" vinüüli. Lausa kaks tükki, üks kingituseks, teine endale.

Viis lugu, milleta ei kujuta enda elu ette?

Ma ei ole võimeline sellele küsimusele vastama. Aastatega need ka muutuvad.

Lugu (või plaat), mida oled alati vihanud? Miks?

Paraku pole mul sellist asja. Iga tuju jaoks on midagi olemas, midagi lihtsalt vihata viitab pigem kitsale mõttemaailmale.

Miks peaks sinu saadet kuulama?

Kuula seda, kui sa arvad, et rockmuusika on surnud, igav, aegunud ja samasugune. Eks ma proovin võimalikult vähe tühja juttu jahuda ja selle asemel rohkem muusikat mängida.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: