Meelelahutusvaldkonna häältemagnetid ja läbikukkujad

2019. aasta riigikogu valimiste osalejad
2019. aasta riigikogu valimiste osalejad Autor/allikas: ERR

Vaata, kuidas läks kultuuri- ja meelelahutusvaldkonna inimestel 2019. aasta riigikogu valimistel.

Tänavustel valimistel kandideerisid mitmed näitlejad, tehes nii tugevaid kui ka tagasihoidlikke tulemusi.

Isamaa erakonnas kandideerisid näitlejad Raivo Tamm, Üllar Saaremäe ja Merle Jääger. Tamm tegi tugeva tulemuse Jõgeva- ja Tartumaal, kogudes 2582 häält ja koha riigikogus. Saaremäe kogus Lääne-Virumaal 2023 häält ja pääses samuti riigikokku. Võru-, Valga- ja Põlvamaal kandideerinud Jääger kogus tagasihoidlikud 474 häält ning riigikokku ei pääsenud.

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas kandideeris Lääne-Virumaa valimispiirkonnas näitleja Indrek Saar, kes sai tänavustel valimistel 1331 häält ja pääses kompensatsioonimandaadiga riigikokku. Eelmistel riigikogu valimistel 2015. aastal sai ta 1944 häält, neli aastat enne seda 3931 häält. Andrus Vaarik kogus Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine piirkonnas erakonnale 501 häält ja jäi riigikogust välja.

Vabaerakonnas kandideerinud näitleja Ain Lutsepp kogus Tallinna Mustamäe ja Nõmme piirkonnas 427 häält, 2015. aastal oli häälte arv pea kümme korda suurem, 4109.

Eesti 200 nimekirjas esmakordselt riigikokku pürginud lavastaja Mart Sander kogus Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita piirkonnas 221 häält ja riigikokku ei pääsenud.

Reformierakonnas kandideeris näitleja Madis Milling, kes kogus Harju- ja Raplamaa piirkonnas 2304 häält ja pääses nende häältega riigikokku.

Tallinna Mustamäe ja Nõmme piirkonna nimekirjas kogus Keskerakonnale hääli näitleja Eduard Toman, kes 617 häälega riigikokku ei saanud.

 

Telenäod ja muusikud

Lisaks näitlejatele, olid tänavustel valimistel erinevate erakondade nimekirjades ka telenäod, muusikud ja teised kultuuritegelased.

Roheliste erakonnas Harju- ja Raplamaal kandideerinud ajakirjanik Anu Saagim kogus 604 häält, meigikunstnik Reet Härmat kogus Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita piirkonnas 184 häält, ajakirjanik ja loomade õiguste eest seisja Heiki Valner sai samas piirkonnas 270 häält ja muusik Tõnu Trubetsky kogus Tallinna Mustamäe ja Nõmme piirkonnas 226 häält. Riigikokku ei pääsenud neist ükski.

Eesti 200 nimekirjas püüdsid hääli Võru-, Valga- ja Põlvamaal kandideerinud kirjanik Epp Petrone, kes sai 139 häält, ja Järva- ja Viljandimaal kandideerinud muusik Ruslan Trochynskyi, kes kogus 384 häält. Nemad ei pääsenud samuti riigikokku.

Reformierakonnas tegi hea tulemuse endine ajakirjanik ja Raadio 2 peatoimetaja Heidy Purga, kes sai Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine piirkonnas 4785 häält. Endine modell Helen Mahmastol teenis Reformierakonnale Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita piirkonnas 154 häält ja riigikokku ei pääsenud.

Keskerakonna nimekirjas püüdsid hääli Tallinna TV saatejuht Viktor Vassiljev, kes kogus Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine piirkonnas 1720 häält, kuid riigikokku ei saanud. Harju- ja Raplamaal kandideerisid telenägu Kristiina Heinmets-Aigro, kes sai 222 häält, ja ansambli Meie Mees solist Aivar Riisalu, kes sai 314 häält. Kumbki riigikokku ei pääsenud. Järva- ja Viljandimaal oli Keskerakonna nimekirjas muusik Heidy Tamme, kes 236 kogutud häälega riigikokku ei pääsenud.

Isamaa ridades kandideeris Tallinna Mustamäe ja Nõmme piirkonnas filmipriodutsent Kristian Taska, kes 97 häälega riigikokku ei pääsenud.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: