Lauri Liiv: noore lauljana oli pea tühi, siis oli hea inglise keele taha pugeda

Saates "Hommik Anuga" on pühapäeval külas Nele-Liis Vaiksoo, Lauri Liiv, Märt Avandi ja Johan Randvere, kelle kontsertsari "3 meest, naine ja kontsert" põimib kokku kauneimad eestikeelsed tekstid.

"Kuna eesti keel on nii ilus, siis me oleme lähtunud tekstidest, ja laulame neid tekste, mis meid on kõnetanud, mitte neid, mida on lihtsam laulda," kommenteeris kontserdisarja kontseptsiooni laulja Lauri Liiv.

Saates kerkis seepeale teema, et eesti noored lauljad enam eesti keelt eriti ei eelista. "Ma mäletan, et kui ma ise noor laulja olin, siis enda pea oli ju suhteliselt tühi ja siis on jube mõnus inglise keele taha varju pugeda," märkis Liiv.

Märt Avandi uuris taustaks eesti keele lugu. "Lugesin näiteks, et Kreutzwald kirjutas eepose ju väljasurevale rahvale. Nii et nii me siin oleme professionaalsed väljasurejad, aga 150 aastat on möödas ja pole sel eesti keelel häda midagi," lausus ta.

Seltskond tutvus saates ka uudissõnadega, kommenteeris ja laulis kaasa eesti poplaulutekste ning tõi välja koledaid sõnu. Kõike seda lusti vaadake videost.

"Näiteks rase - see on ju kõige ilusam nähtus, mis olla saab, aga sõna on kole," ütles Avandi. Liiv tõi näiteks "ämma" ja "äia": toredad tähendused, aga sõnad ei ole kõige kenamad.

Meeleolukalt kirjeldasid kolm meest ja naine ka esimest proovi. "Kuna see oli minu juures, siis ma ütlesin teistele, et ilmselt kulub aega ka kohvitamise ja lõualõksutamise peale, kes seda soovib, tulgu tund aega varem," meenutas Nele-Liis Vaiksoo. "Kõik tulid tund aega varem."

Põgusalt oli juttu ka valimistest, kuivõrd 3. märts on valimiste päev. "On ju kuvand, et kes poliitikasse läheb, see tahab head töökohta endale, aga ma loodan, et see hakkab muutuma ja poliitikasse lähevad inimesed, kes tahavad midagi head ära teha," rõhutas pianist Johan Randvere.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: