Tehisintellekt kutsub muusikud duellile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Moduhlstein
Moduhlstein Autor/allikas: Eesti Kontsert

7. märtsil saab Tallinnas Sõltumatu Tantsu Laval kuulda kontserti, kus võtavad mõõtu inimansambel ja tehisintellekt. Teadaolevalt on see maailma esimene täispikk kontsert, kus musitseerib tehisintellekt, väidavad korraldajad.

Kontserdil mängib loodud intellekt trummi ning tema helikeel sünnib nendest meloodiakäikudest, mida tekitavad ansambli Modulshtein muusikud. Tehisintellekt lisab kuuldud muusikale improvisatsiooni ning publik saab osa helide sulamist, kus leidub nii traditsioonilist kui ka päris uuenduslikku lähenemist.

"Inimene annab tehisintellektile improvisatsiooniks aluse. Intellekt kuulab ja proovib sellega omal moel improviseerida. Nii on võimalik leida päris huvitavaid rütmijooniseid ja põnevat muusikat," selgitas novaatorliku loomingu valmimist projekti eestvedaja Aleksandr Tavgen.

Spetsiaalselt selle kontserdi jaoks on helilooja Aleksandr Žedeljov kirjutanud neli uut teost, mis saavad nüüd ootamatu ja uuendusliku täienduse otse lavalaudadel.

Lisaks muusikale pakub tehisintellekt ka pilku tundemaailma. Ta peegeldab inimeste emotsioone ning loob nende põhjal trumminahale video. Nii saavad kontserdil viibijad aimu, missugusena tajub inimeste maailma kunstlikult loodud intellekt. 

Ansambel Modulshtein ja tehisintellekt musitseerivad Tallinnas Sõltumatu Tantsu Laval 7. märtsil kell 19. Kontsert on osa Eesti Kontserdi sarjast "Tehnoloogia ja muusika", mis avardab helimaailma uues ja üllatavas suunas.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: