"Ringvaates" oli külas tavalisest kolm korda suurem kass

Kristi Telling tutvustas "Ringvaates" enda Maine Coon kassi nimega Obermoon Calypso, keda hüütakse ka Tysoniks. Selle kassitõu muudab eriliseks fakt, et nad on tavalisest kassist umbes kolm korda suuremad.

Telling rõhutas "Ringvaates", et kuigi Maine Coon kassid võivad välimuse poolest meenutada pigem ilvest, siis tegelikult on nad väga rahulikud ja suured inimeste sõbrad. "See tõug on jõudnud Euroopasse alles 1980. aastatel, seega nende populaarsus on väga kiiresti tõusnud," ütles ta ja lisas, et tema kass on küll pärit Lätist, aga Eestis on samuti palju kasvatajaid. "Nad elavad umbes 12 aastaseks."

Väidetavalt kaalub saates külas olnud kass 11-12 kilo. "Kui ta tavakassiga mängib, siis tavakass saab küll aru, et tegemist on suurema isendiga," ütles Telling ja nentis, et kui ikkagi tema kass käpaga lükkab, siis tavakass käib külili. "Tegelikult on ta pigem laiskvorst, kes magab päris palju ja meenutab oma käitumiselt pigem koera, käib sabas ja tahab inimest toidukausi poole suunata," sõnas ta.

"Sellel tõul ei ole etteantud nimekirja, mida ta sööma peab," nentis kassipidaja ja ütles, et tema kassile meeldiks ka inimese toitu süüa. "Seda me ei luba talle," kinnitas ta ja tõi välja, et tegelikult maitseb Maine Coon kassidele ka toores liha.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: