Maarja Merivoo-Parro: R2TV viib muusikalisele safarile

Maarja Merivoo-Parro
Maarja Merivoo-Parro Autor/allikas: Arne Holm, ERR

Raadio 2 saatejuhid ja DJ-d võtavad koha sisse ETV2 ekraanil, et muusikaelus toimuv nüüd pildis ka televaatajateni tuua.

Toimetaja Maarja Merivoo-Parro, mis on R2TV?

R2TV on koht, kus Raadio 2 DJ-d ja melomaanid, kellel on muusikaga vahetu suhe, saavad võimaluse televaataja oma maailma kaasa võtta ja tuua sealt  huvitavaid ja ootamatuid tükke laiema avalikkuse ette. Püüame minna sinna, kuhu muidu ei pääse ja pöörata tähelepanu asjadele, mis on praegu värskes ja vabas Eesti muusikaelus huvitavad. Lisaks kajastamisele tahame jäädvustada selle kõik ka tuleviku tarbeks. Minu soov on teha sisulist muusikaajakirjanduslikku saadet, mida oleks ka aastate pärast põnev järele vaadata.


Miks R2TV-d vaja on?

R2TV-d on vaja samal põhjusel miks Raadio 2 vaja on. Eestis toimub moodsa levimuusika valdkonnas palju intrigeerivat, mis vajab tuge. Minu meelest on olemas sümbioos meie põhjendatud ja sisulise huvi ja selle vahel, mida bändid ning artistid teevad – mõjume teineteisele inspireerivalt ja muusikaline ökosteem rikastub. Bändid, keda oleme toetanud ja kes on rahvusvahelisel maastikul tähelepanu äratanud, saavad ehk nüüd veelgi enam järelkasvu, kuna avalikkuse luup kogu skeene kohal suureneb. Mul on suured lootused just ristmeedia projekti osas, mis on õigupoolest meie esimene moodne tulemine moodsa muusika käsitlemisel, kus raadio, tele ja veeb hakkavad järjekindlalt ja tihedalt koostööd tegema. Need kolm platvormi võimendavad üksteist ja see mõjub hästi neile, kes selle kõige fookuses saavad olema. See omakorda aga loob pinnase, kus meil on üha uusi ja põnevaid teemasid, mida kajastada.


Mida siis täpsemalt näha saab?

Hakkame portreteerima erinevaid peosarju, põnevaid persoone ja olulisi kultuurinähtuseid põranda alt ja kulisside vahelt. Bändiruumid, lavatagused ja stuudiod on elulised tuiksooned, kus R2TV mikroskoopilise allveelaevaga ringi sõita, sest seal saab näha, kuidas muusika päriselt sünnib. Uurime ka seda, mis on nendel inimestel mõttes, meelel ja südame peal, kes seda ihaldusväärset uut saundi treivad, mida meie Raadio 2-s mängida armastame. Hea uue heli loomine on suur saavutus ja oleks hea vaadata nende loojate südame ja suu sisse ning näha nende loomulikku elukeskkonda. R2TV ongi mingis mõttes nagu loodussaade - võtame kaamerad kaasa ja läheme safarile!


See on ambitsioonikas projekt, kas närv on sees?

Ei ole. Mõnus on. Nii vahva kui minu käes on prožektor, millega saan näidata valgust hea ja huvitava peale. See on suur võim ja see on suur rõõm. R2 ja ETV2 on mõlemad näoga noorte ja hingelt noorte inimeste poole – oleme nagu õde ja vend ning ootan huviga, kuidas meie koostöö kulgeb.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: