Soomusrong Wabadus jõuab Võrru

Sangastesse saabus soomusrong nr 7 „Wabadus“
Sangastesse saabus soomusrong nr 7 „Wabadus“ Autor/allikas: Aron Urb/ EV100

Reedel, 1. märtsil jõuab Eesti Vabadussõja sajandaks aastapäevaks taasloodud soomusrong nr 7 "Wabadus" Võru raudteejaama, kus viibib 10. märtsini.

"Soomusrong on Wabaduse teekonnal läbinud alates jaanuarist juba üle kümne Vabadussõja lahingupaiga ning vastuvõtt on olnud väga soe," ütles riigikantselei EV100 juhtrühma liige Margus Kasterpalu. "Soomusrong ja Vabadussõda tutvustav näitus jätkab oma teekonda kuni 2019. aasta lõpuni kõikjal Eestis, kuhu viib raudtee, tutvustades ühte märkimisväärset perioodi Eesti ajaloos," lisas Kasterpalu.

Võru linnapea Anti Allase on see Võru linna ja ümbruskonna inimestele unikaalne ja põnev võimalus näha soomusrongi Wabadus oma kodukohas. 

Vabadussõda 100 sündmused Võrus:

1.–10. märtsini on soomusrong avatud iga päev kell 11-18.00.

2. märtsil algusega kell 11 toimub Võru raudteejaamas pidulik soomusrongi tervitamine. Sündmusel lauldakse üheskoos hümni, esineb puhkpilliorkester ning avakõne peab Võru linnapea.

Soomusrong-näitus peatub lähikuudel:

1.–10. märtsil Võru raudteejaamas;
21.–31. märtsil Piusa raudteejaamas;
1.–7. aprillil Veriora raudteejaamas;
8.–21. aprillil Põlva raudteejaamas.

Soomusrong nr 7 Wabadus valmis Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna, Eesti Sõjamuuseumi ja Operaili koostöös.  

2019. aastal keskenduvad sündmused Eesti Vabadussõja 100. aastapäevale. Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise periood kestab kuni 2020. aasta 2. veebruarini, kui möödub sada aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: