Veeda nädalalõpp muusika ja teatri seltsis

Nädalalõpp toob põnevaid sündmusi nii muusika- kui ka teatrisõpradele.

Sander Mölder esitleb albumit "TIKS 071" kinosaalis

Kinos Cinamon Kosmos toimub 28. veebruaril Sander Möldri albumi "TIKS 071" esitluskontsert, kus muusikalist osa saadab kinoekraanil spetsiaalselt kontserdi jaoks loodud visuaal.

Lisaks Sander Möldrile näeb laval Ewert and the Two Dragons trummarit Kristjan Kallast, Frankie Animali kitarristi Jonas Kaarnametsa ning viiuldajat Sänni Noormetsa. Enne kontserti valib plaadimängijate taga muusikat Frankie Animali solist Marie M. Vaigla.

Album "TIKS 071" on kontseptuaalalbum, mis põhineb Ingrid Rüütli kogutud Saaremaa ja Muhu regivärsilistel rahvalauludel, kuid on segatud moodsa elektroonilise muusikaga.

Kontserdi uksed avatakse kell 20.00. 

Laupäeval, 2. märtsil kell 19.00 Tartu Uues Teatris "Puumees"

"See lugu on inspireeritud ühest tavalisest puutöömehest. Minu vanaisast. Tema kirjutistest ja kritseldistest, tema käsitööst, tema elust ja mõnest loost. See lugu on minu mälestus, oletus, fantaasia. Koht, kus kohtuvad hall argipäev ja helesinine unistus, kus on naeru ja kurbust ja olemist ja otsinguid. See lugu on tavalisest mehest, kes kord oli poisike," on autor Rene Liivamägi kirjeldanud.

Autor, lavastaja, kunstnik ja valguskunstnik Rene Liivamägi, kostüümikunstnik Kristjan Suits, muusikaline kujundaja ja originaalmuusika autor Tanel Kadalipp, videokunstnik Carmen Seljamaa, dramaturg Kiti Põld. Laval Margus Mikomägi, Anneli Rahkema, Helgur Rosenthal, Henri Otsing & Peep Peedumäe.

Laupäeval, 2. märtsil kell 18.00 Tallinna Linnateatri Taevalaval "Vihmausside elust"

Ühel 1856. aasta õhtupoolikul saabub Taani Kuningliku Teatri direktori Johan Ludvig Heibergi ja tema esinäitlejannast abikaasa Johanne Luise Heibergi juurde koju üks veidrikuks peetav ja sügavas melanhooliahoos siplev noormees, keda tuntakse tema imetabaste muinasjuttude järgi, kuid kes ise soovib saada tõsiseltvõetavaks näitekirjanikuks ning otsib pääsu Taani kultuurieliidi hulka. Tema nimi on Hans Christian Andersen. Härra Heiberg palub oma naisel külaline ära kuulata, teda pisut lohutada ning siis võimalikult kiiresti minema saata. Põgusast kohtumisest kasvab aga õhtust öösse kulgev vestlus, mis paljastab nii mõnegi lakitud pinna alt mineviku porised jäljed.

Autor Per Olov Enquist, tõlkija Arnold Ravel, lavastaja Diana Leesalu, kunstnik Karmo Mende, helilooja ja muusikaline kujundaja Veiko Tubin, koreograaf Maiken Schmidt, valguskunstnik Emil Kallas. Mängivad Hele Kõrve, Sander Roosimägi, Rain Simmul, Helene Vannari või Anne Reemann. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: