Kliiniku juht Tarvi Markson: kui hunt otsa vaatab, siis talle pluti-pluti teha ei taha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Terveks loomakliiniku juhataja Tarvi Markson rääkis kuulsast Sindi paisu hundist, kes koera pähe uppumisohust päästeti. Markson meenutas, et kui hunt end kliinikus juba jalgele ajas, pidid arstid kiiresti tegutsema.

Markson kirjeldas, et jõest päästetud hunt erilist ravi ei vajanud, ta soojendati üles ruttu ja lasti kiiresti loodusesse tagasi. "Arstid temaga tegelesid ja ta ei olnud nälginud, ta oli suhteliselt heas toitumuses, heas seisus. Tal ei olnud suuri vigastusi ja polnud nii alajahtunud, et ellujäämine oleks küsimärgi all olnud. Kahtlane küll, kas ta looduses oleks ellu jäänud, ilmselt ta oleks sinna jõkke uppunud," rääkis Markson "Vikerhommikus".

Mees lisas, et kui ülessoojendatud hundile eluvaim sisse tuli, pidid arstid kiiresti toimetama. "Päris hundiga ühes toas mees mehega ei tahaks viibida, me saime ta ruttu puuri ära. Kui ta sulle otsa vaatab, siis ega ei tahaks talle pluti-pluti teha," tõdes Markson.

Tegelikult polnud ka loomakliiniku töötajad kohe alguses kindlad, kas tegemist on hundiga, kuid kahtlus tekkis kohe, kui auto uks, kus hunt lebas, lahti tehti. "Me oleme ju 25 aastat töötanud hommikust õhtuni koertega ja kassidega, aga sellele koerale näkku vaadates oli ilmselge, et päris koer see ei ole," ütles Markson.

Ta selgitas, et kuna jutte on ka huntkoertest, siis appi võeti internet, mille abil kontrolliti looma käppasid. "Me igaks juhuks katsusime ta kiibilugejaga üle, et mine sa tea, siis vaatasime internetist ka igaks juhuks järgi, et mis need raudsed eritunnused on, mis koera ja hunti eristavad," selgitas ta.

Lõpuks võeti ühendust jahimeestega ning Pärnu jahimeeste liidu pealik Eero Nõmm oli nõus kliiniku töötajatele appi tulema. "Kui tema juba sabaotsa nägi, ütles ta kohe, et see on hunt," meenutas Markson.

Jõest päästetud hunt tõi nii kliinikule kui ka Eestile ülemaailmse kuulsuse. "See tuli täiesti ootamatult, ma ei oleks kunagi arvanud, et võib sellise möllu sisse võib sattuda," avaldas Markson, meenutades, et kõik algas Facebooki postitusest. Päev pärast juhtunut võttis loo üle rahvusvaheline press.

"See lugu jõudis BBC-sse ja seda ilma meie panuseta, aga nemad olid selle kinni püüdnud Eesti Loomakaitse Liidu postituse kaudu. Siis ERR-i vahendusel BBC võttis meiega ühendust, kas nad võivad pilte kasutada. Rootsi, Kanada, Associated Press, Ameerika," loetles mees, kes kliiniku poole pöördusid.

Lisaks on kliinikuga ühendust võetud Facebookis. "Üks asi on meedia, teine asi on see, et meie loomakliiniku Facebooki lehe kaudu on inimesed üle maailma võtnud ühendust ja rääkinud, kui väga nad kaasa elavad sellele hundile ja Eesti on väga ilusa loodusega maa, makedoonlased tervitavad meid ja nii edasi," naeris Markson.

Ta lisas, et asi sai alguse siiski nendest meestest, kes paisu ehitasid ja hundi päästsid. "Suur tänu ja müts maha nende ees. Mitte selletõttu, et kõik nii kuulsad on, aga see, et nad looma ära päästsid. Kuldaväärt lugu. Nemad vaatasid, et koer seal upub keset jõge, rahmeldab jää sees ja muidugi on täiesti inimlik reaktsioon, et üritasid aidata nii nagu jõudsid," ütles Markson.

Ta lisas, et hundiga kaasnevat kuulsust võiks ära kasutada nii kliinik kui ka Pärnu. "Mõtteid on ja Pärnu-Sindi hunt võiks olla ka Pärnule täitsa kena kujund, kui ruhnlastel on Ruhnu karu, miks mitte siis Pärnu hunt," arutles ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: