Grete Lõbu pani end proovile kompamistöötoas

Neljapäeval on EKA avatud uste päevad ja sel puhul käis "Ringvaate" otsestuudios disainiuurija Marie Vinter, kes tegi saatejuht Grete Lõbule kompimistöötoa, kus ta palus tal katsuda innovatiivset biomaterjali ja hiljem see taasluua olemasolevatest materjalidest.

See on üks katsetest, mida neljapäeval Eesti Kunstiakadeemia lahtiste uste päeval tehakse.

Materjalitömp, mida Grete Lõbul tuli kompamistöötoa alguses kaetud silmadega katsuda. Autor: ERR

"See on nagu vahtplast. See on nii kängar, ega see mingi kuju küll ei ole," kommenteeris Lõbu esimest materjali kompides. Vinter lisas, et tegemist on üsna orgaanilise struktuuriga. Lõbu lisas, et ta ilmselt viskaks selle lihtsalt minema. "See ei ole mingi tarbeese. See ei ole ka mingi kunst. See ei saa olla vahtplast, kui see on orgaaniline. Saepuru ilmselt."

Materjal, millest Grete Lõbul tuli meisterdada kompamistöötoa alguses kombatud materjal. Autor: ERR

Pärast mõningast kompamist tuli Lõbul silmakate eemaldada ja laual olevatest materjalidest samasugune asi kokku meisterdada. Vinter märkis, et ei olegi oluline, et ta teeks selle asja üks ühele samasuguse. "Ülesanne on, et sa teeksid poole väiksema sellest, mida tunnetasid, kuna meie sisearhitektuuri osakonnas teeme palju makette, mis on vähendatud koopiad."

Grete Lõbu tegi sellise asja. Autor: ERR

Oma tulemus kommenteerides märkis Lõbu, et saepuru saepuruga kokku ei pane. "Ainus asi, mis hoidis kinni, oli savi." Tulemusega ta rahule ei jäänud.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: