Maiken Schmidt koostööst Tanel Toomiga: vahel tulid hoopis temal pisarad silma

"Tõe ja õiguse" näitleja Maiken Schmidt meenutas võtteperioodi ja kinnitas, et režissöör Tanel Toom oskas näitlejates hästi emotsioone esile kutsuda.

Schmidt rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis, et Tanel Toom on unistuste režissöör, sest võtteplatsil oli temaga mugav ja turvaline olla. "Proovid algasid sellega, et me mitu tundi hoopis rääkisime oma eludest. Ta pani meid rääkima oma eludest ja saavutas sellega väga usaldusliku suhte," selgitas näitleja.

Võtetel oli Toomil kombeks leida vaikusehetk, kus ta sosistas näitlejale kõrva, tekitas rahu, nii et kõik tundekeeled läksid valla. "Need olid äga südamlikud, kui Tanel tuli vaikselt kõrva äärde ja proovis minus mingisugust teatud tunnet esile kutsuda ja siis hoopis temal tulid pisarad silma ja mina hakkasin tema peale nutma. Nii et me seal kahekesi vesistasime ja siis hakkas pihta kõik," meenutas Schmidt.

Schmidt lisas, et usalduslik suhe tekkis ka teiste kolleegidega võtteplatsil ning filmis nähtav lähedane suhe tema ja näitleja Ester Kuntu vahel polnud kõigest näitlemine. "Peaks ütlema, et me teadsime teineteist, aga filmi ajal me saime lähedasemaks. Võttepaigale sõit kestis neli tundi ja kui sa sattusid kellegagi ühte autosse, siis oli neli tundi pikka vestlust ja Esteriga sai pikad vestlused maha peetud. Ma tõesti tunnen, et meil on ühine tunnetus, meile sobis koos töötada, koos rääkida ja ka nüüd lävime üsna tihedalt," rääkis Schmidt.

Värske ema Schmidt rääkis, et tal oli raske mõista stseene, kus Andrest kehastanud Priit Loog oli järjekordse tütre sünnis pettunud. Schmidt rõõmustas, et aeg on raamatu tegevustikust nii palju edasi läinud, et see tundub absurdne. "Ausalt öeldes ma mõtlesin selle peale väga palju ja ma ei tea selget vastust, et mis tunne võis olla sellel ajal elaval naisel. See ulatub nii kaugele, kui tütre saamine polnud kõige parem asi või vähemalt üks poeg pidi kindlasti olema. Me oleme nii kaugele ette arenenud tänapäeval, et ei oska ennast panna sellesse olukorda. See tundub absurd, et keegi saab sellise asja üle pahandada või et mis ma siis tegema pean," selgitas ta.

Naine ise võtab pärast "Tõe ja õiguse" valmimist rahulikult ja naudib lapsega kodus olemist. "Olen emaduspuhkusel ja päris mõnus seis on, peaks ütlema, milles ma praegu olen. Naudin tehtud töö vilju ja samas saan rahulikult kodus olla," selgitas ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: