Aldo Järvsoo presidendi vastuvõtu kleitidest: üldpilt läheb iga aastaga paremaks

"Ringvaate" oli külas moedisainer Aldo Järvsoo, kes tõi saates välja enda lemmikud kleidi 24. veebruari pidulikult vastuvõtult.

Moedisainer Aldo Järvsoo kinnitas "Ringvaates", et üldpilt läheb presidendi pidulikul vastuvõtul iga aastaga paremaks. "Kui ma pean neid edetabeleid pärast koostama, siis on olnud aastaid, kus mul läheb raskeks leida kümmet ilusat, aga seekord võin ma öelda, et pooled olid ikka nii ilusad, et paneks kõik tabelisse," sõnas ta ja nentis, et täielikke ämbreid leidus väga harva.

"Iga kommentaar, ka negatiivne, mõjub kindlasti üldpildile lõpuks, aga põhiliselt on mõjunud jubedalt see, et näiteks mina olen kiitnud erksust ja iseloomu riietel, mille tõttu on inimesed muutunud julgemaks," mainis ta ja nentis, et kui tavapäeval võib-olla kantakse midagi lahedat seljas, siis vastuvõtule pannakse just midagi hästi turvalist. "Isiksus on just see, mida Eesti sünnipäeval võid näidata, millal siis veel."

Hea näitena tõstis Järvsoo esile Anna Põldvee kleidi, kelle puhul talle meeldib kogu tervik. "Üks kõik kus selline kleit oleks maailmas punasel vaibal, mahuks ta esikümnesse," kinnitas ta ja rõhutas, et tegemist on Ketlin Bacmanni klassikalise numbriga, mida ta on varem oma kollektsioonides kasutanud. "Ma tean, et viimati tegi Ketlin midagi väga sarnast ühele sünnipäevale, kui inimene tahtis toredat kleiti kanda."

Anne Ermi kostüüm on moekunstniku sõnul vastavuses tema isiksusega. "Ma vaatan seda kostüümi ja mul hakkab kohe muusika mängima," ütles ta ja nentis, et on väga märkimisväärne tema vanuses selliseid julgeid valikud teha. "See sobib talle väga hästi, samuti ei võistle see ordeniga."

Yoko Alender segab enda kostüümis Järvsoo arvates põhjamaist stiili Tai rahvarõivastega. "Võin eksida, see võib ka Malaisia olla," ütles ta ja nentis, et tema on oma kollektsioonides kasutanud sarnast motiivi Lõuna-Ameerikast. "Tegelikult rahvarõivad on praktiliselt kõik ühe stiiliga olnud, kuna kuidas kangast kooti, kus triip on kõige lihtsam variant," selgitas ta ja mainis, et Alender tõestab, et pole vaja õhtukleiti, kui sul on nii lahe põll.

Keit Pentus-Rosimannuse puhul meeldis Aldo Järvsoole eriti just värvikombinatsioon. "Tegemist on püksi ja kleidi kombinatsiooniga, mida saab hiljem väga lihtsasti muuta ja kanda ka teistel üritustel," ütles ta ja nentis, et punane on väga julge värv, mida kanda. "Ma mäletan aastaid, kui keegi ei tahtnud mult punast kleiti tellida ja kõik rääkisid ainult sellest, et meie enam punast kleiti vabariigi aastapäeval ei kanna, sest me alles tulime sellest perioodist."

Marilin Loogi kleit kinnitab moekunstnik sõnul, et meeldejääv kleit ei pea olema röögatu värviga, vaid võib olla ka äärmiselt pastelne. "Aga kui on pastell, siis tasub tekstuuridega mängida," lisas ta ja meenutas, et ta pole sellist haldjalikku rüüd kunagi presidendi vastuvõtul näinud.

Heidy Purga kostüümid saavad Järvsoo kinnitusel alati kiitust. "Kui inimesel on maitsemeel ja julgus olemas, siis tellida Karolin Kuusikult endale kunstiteos selga, see on selline looming, mida moelavadel näeb," sõnas ta ja nentis, et enamasti näeb meilt veidi lahjendatud versioone nendest asjadest. "See võiks vabalt olla ka Karolini järgmise kollektsiooni nimiteos."

"Kairi Sesteri kleit on näide sellest, kuidas laheda marmormustriga ei pea kleidi lõikega üldse väga pingutama, et see mõjuks ilusa ja terviklikuna," ütles ta ja nentis, et see muster on samuti üsna uudne. "Kivimustrilise kleidiga on väga julge vastuvõtule minna ja siiski näha äärmiselt ilus välja."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: