"Ringvaade" tutvustas presidendi vastuvõtu telgitaguseid

Foto: ERR

"Ringvaate" reporterid Grete Lõbu ja Jüri Muttika olid kohal president Kersti Kaljulaidi pidulikul vastuvõtul Estonia kontserdimajas, et vahendada nii külaliste emotsioone kui piiluda ka nurgatagustesse, mida televaatajatele muidu ei näidata.

Vastuvõtu kontsertetenduse lavastaja Hendrik Toompere jr kinnitas "Ringvaates" mõni tund enne kontserti, et ega midagi enam muuta ei saa. "Inimesed valmistuvad ette ja teevad viimaseid asju," ütles ta ja kinnitas, et kontseretenduse tipphetkeks on tema jaoks lapsed. "Laste ümber see kogu lavastus tiirleb, idee on selles, et jäljed, mis me jätame, nendes kõnnivad meie lapsed, on need siis head või halvad," nentis Toompere jr ja rõhutas, et lapsed, kes nende lavastuses kaasa löövad, on üliarmsad. "Lapsed on muidugi kõik üliarmsad."

Kristjan Suits, kes oli vastuvõtu kunstnik, kinnitas, et tema kontseptsioon põhineb Ultima Thule lool "Tahan jääda iseendaks". "Roosid ja nõgesed on selline ilus asi, aga kuna mul nõgest polnud kusagilt saada, siis need on asendatud piparmündi, peterselli ja melissiga, mis kaugelt vaadates võiks välja näha nagu kevadine nõgesepõld vanaema sauna taga," ütles ta ja mainis, et veel viimasel minutil sätivad nad kõiki taimi, et üldpilt oleks väga ilus.

Näitleja Helgi Sallo kinnitas, et tema astub esmakordselt üles vabariigi aastapäev kontsertlavastuses. "Ma olen täitsa elevil kohe, ma ütlen ausalt," sõnas ta ja kinnitas, et ta on armunud nendesse noortesse meestesse, kes selle lavastuse taga seisavad. "Kõige-kõigem koht tuleb lõpus, siis mul on kohe tegu, et hoida pisaraid tagasi," sõnas ta ja tõi välja, et see hetk, kui perekond Johansonid hakkavad laulma, on nii ehe, puhas ja ilus, et ta peab pisarate tagasi hoidmiseks vaeva nägema. "Aga ma olen vapper, pigistan hambad kokku ja hoian."

Evelin Võigemasti tütar Loviise Võigemast sõnas, et talle läks president Kersti Kaljulaidi kõne väga hinge. "Pärast seda toimunud etendus oli ka väga liigutav," ütles ta ja lisas, et talle meeldis eriti etenduse lõpp, kui laval istutati lilli. "Seda oli ilus vaadata, kuidas kõik teevad koos midagi väga toredat ja lõbusat." Evelinile läks hinge kogu tervik ning ta sai isegi silma pisut niiskeks. "Ma tundsin end ka kuidagi eriti hästi, et just koos Loviisega tulin presidenti tervitama."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: