Moekunstniku hinnang kleitidele: palju ühetaolist üksikute värvilaikudega

Moekunstnik Kai Saar ütles, et mood on ajastu peegel ja vastuvõtukleitide väviskaala oli eile oluliselt rikkam kui 20 aastat tagasi. Sel aastal jäid Saare sõnul silma eelkõige kollased ja rohelised toonid.

PRESIDENDIPAAR

"Meie presidendile tegelikult sobivadki just rahvariided. See on üks kaapotkleit, mis on tegelikult olnud just nagu üleminekurõivastus rahvariietelt linnariietele. Teda kanti rohkem 19. sajandi lõpus Põhja-Eestis ja ka saarte peal. Neid kleite oli väga erinevaid. Mina leian, et see oli vahepealne üleminek. Eks näeb, kuidas järgmine aasta on," arutles Saar "Vikerhommikus".

Ta lisas, et vastuvõtul on meeldiv näha inimesi, kes tulevad rahvariietega, kuid kahju on vaadata mehi, kes ballisaalis kaapkübaratega terve õhtu higistama peavad. "Kunagi oli kaapkübar meeste uhkuse asi, aga ajad on muutunud. Kui naisel pole kübarat või tanu, ei peaks ka mehel olema kaapkübarat ja selle all higistama terve õhtu, see on ikkagi ballisaal," lausus ta.

Presidendipaar Autor: VPK/Rene Riisalu

KOLLASED KLEIDID

Kuigi Saare sõnul oli kleitide üldmulje rahulik ja väga ekstravagantseid kleite oli vähe, olid siiski mõned värvilaigud nagu kollased kleidid. Ühe näitena tõi saar välja Evelin Orase kleidi. "See jättis teatud mõttes vau-efekti. Hästi suur, võib-olla liiga suur oli lips, mis varjutas üldmulje ära," arutles ta.

Kristen Michal ja Evelin Oras, Autor: Arno Mikkor/VPK

Siret Kotka-Repinski ja Martin Repinski Autor: Arno Mikkor/VPK

ROHELISED KLEIDID

"Värvidest oli sel aastal huvitav, et rohelist oli ja rohelise kombinatsioon punase või vaarikapunasega, mis tuletas mulle praegu meelde, et Vatikani kardinalidel on täpselt samasugune kombinatsioon liturgilises värvis. See oli väga huvitav kokkusaamine," arutles Saar.

Ivi Eenmaa Autor: Arno Mikkor/VPK

Hanno Pevkur ja Helin Pevkur Autor: Arno Mikkor/VPK

Vilja Toomast ja Taimo Toomast Autor: Arno Mikkor/VPK

VARRUKAD JA PLISSEERITUD SEELIKUD

Saare sõnul oli palju ühetaolisi kleite. "Ma peaks ütlema, et hästi palju oli plisseeritud alaosaga pikki kleite, siis oli ühesuguseid varrukaid hästi palju," lisas Saar.

Liina Kersna ja Vahur Kersna Autor: Arno Mikkor/VPK

President Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves Autor: Arno Mikkor/VPK

Tiit Terik ja Jaana Terik Autor: Arno Mikkor/VPK

Jüri Saar ja Aita Saar Autor: Arno Mikkor/VPK

INDIA SUURSAADIK

Saar hindas suursaadikute rahvuslikke riideid. "Hästi ilus oli India suursaadiku proua sari, mis mulle meeldis. Oleks oodanud ka Jaapani suursaadiku seljas kimonot, see teeks vastuvõtu huvitavamaks," lisas Saar.

India suursaadik Autor: VPK/Rene Riisalu

NAISTE PÜKSKOSTÜÜM

Saare sõnul näitas eilne vastuvõtt, et ajad muutuvad, etikett muutub ja inimesed muutuvad edevamaks. "Naistel oli väga palju pükskostüümi, kuigi etikett ei näe galaüritustel naistele pükse," arutles Saar.

Sihtasutuse Kiusamisvaba Kool eestvedaja, Vabariigi Presidendi noore haridustegelase preemia laureaat Triin Toomesaar ja vandeadvokaat Rajar Miller Autor: Arno Mikkor/VPK

MEHED

Ka meeste riietes on Saare sõnul tekkinud nihe korrektsest etiketist ning riietusele segatakse väga palju detaile. Saar rõhutas, et tumeda ülikonna juurde käib pikk lips, mitte kikilips, mida paljud mehed kandsid.

Kersti Sarapuu ja lapselaps, Kuperjanovi väeosa ajateenija Kevin Tomingas Autor: Arno Mikkor/VPK

Katri Raik ja Urmas Klaas Autor: Arno Mikkor/VPK

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: