Joosep Matjus: Eesti loodus annab ennast, nagu Eesti inimene, keeruliselt kätte

Režissöör Joosep Matjus ütles, et Eesti loodus on nagu Eesti inimene, mõlemad annavad ennast keeruliselt kätte.

"Raske öelda, miks ta nii raskelt kätte annab, aga fakt on see, et ta tõesti annab ennast raskelt kätte. Ja mulle väga meeldib tuua paralleeli, et Eesti loodus on nagu Eesti inimene, mõlemad annavad ennast väga keeruliselt kätte. Ja nagu Fred Jüssi on väga kenasti välja toonud: "Kui sa tahad midagi meie looduses märgata või näha, pead sa käima ühes ja samas kohas aastaid, kui mitte terve elu." See on Eesti looduse eripära," ütles Matjus ETV ülekandes.

Matjus lisas, et kuigi Eesti talv on veidi liiga pikk, leiab igast aastaajast midagi põnevat. "Eesti loodus on varjundeid täis," ütles ta.

Joosep Matjuse käe all valmis eelmisel aastal Eesti kinode vaadatuim loodusfilm "Tuulte tahutud maa". "Mulle väga läks hinge, kui üks naisterahvas pärast filmi seanssi rääkis, et tal oli olnud väga raske ja stressirohke päev ja pärast selle filmi vaatamist tundis ennast hästi ja kergelt. Ja siis ma sain aru, et võib-olla see film on loonud maailmasse midagi positiivset ja see on minu meelest kõige tähtsam," ütles Marjus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: