Ivo Linna: kurjus sööb neid, kes seda välja paiskavad

Muusikud Anne Veski ja Ivo Linna kommenteerisid president Kersti Kaljulaidi aastapäevakõnet ning tõid mõlemad välja, et president viitas kurjusele internetis ja Eesti ühiskonnas.

"Mulle jättis väga südamliku mulje ja väga palju meie elu tänapäevased punktid olid peaaegu et kõik läbi arutatud. Algas interneti kurjadest inimestest, millest ma ei ole kunagi aru saanud, et miks peab üldse kirjutama, kui sa tahad pahasti kirjutada. Kirjuta midagi ilusat," arutles Veski ETV ülekandes.

Veski selgitas, et Eesti on nii väike riik, et üksteist tuleb armastada. "See on, mis meid edasi viib," lausus ta.

Linna lisas, et president andis kõnega kohe alguses nätaka kurjuse vastu. "Ma mõtlesin selle üle pikalt ja arvasin, et inimesed peaksid endale teadvustama, et inimelu on lühike ja seda raisata mingisuguse virisemise, õelutsemise ja kadeduse peale on patt iseenda vastu. Ja see kurjus sööb neid, kes seda välja paiskavad. Meil jookseb see nagu hane selga vesi maha," lausus Linna.

Veskile meeldis kõnest ka see osa, kus president viitas, et eestlased on nüüd need, kes istuvad läbirääkimiste laua taga. "Enne räägiti üle meie peade, aga nüüd istume meie nagu võrdsed võrdsete hulgas ja see on väga suur samm edasi meie väikse miljoni juures, et me oleme suutnud ennast nähtavaks teha ja meiega ikkagi arvestatakse. See on tubli," kiitis ta.

Linna lisas, et talle jäi meelde kõnes koht, kus president ütles, et Eesti on nüüd riik, mis ei ole enam vaene. "Aga ma julgeksin öelda, et ega me nüüd rikkuses ei suple. Nii kaua oleme ikkagi veel vaene riik, kui me ei suuda kõikide abivajajateni seda abi viia, et inimesed saaksid ennast kuni lõpuni tunda ennast turvaliselt. Kui me jõuame selle tasemeni, siis me oleme rikas riik," ütles ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: