"Ongi Koik" | Nädala Vakra

Saatejuht Märt Koik võttis satiirisaates "Ongi Koik" pihtide vahele plagiaadisüüdistuse saanud Rainer Vakra ning tõdes, et tema olukord annab võimaluse sotsiaalekspredimendiks.

"Kujutage ette, et te olete noor üliõpilane, teil on kõht täis purgisuppi ja kohvi, eelmise päeva peost on veel jääknähud ja teil jäi esimene loeng kõrvale, sest unevõlg on niivõrd suur," ütles Märt Koik ja sõnas, et seepeale teile meenub aga, et bakalaureusetöö tähtaeg läheneb üüratu kiirusega. "Siis te otsustate, et suva, ma teen plagiaadi, kes see ikka uurima hakkab, ma olen täiesti suvaline tüüp."

Koik rõhutas, et ta võis olla suvaline tüüp, aga siis läks ta poliitikasse ja tegi endale nime. "Kuna meil on valimisteni umbes kaks nädalat, siis sorri, su lõputöö on plagiaat ja sellest pasundab kohu Eesti meediamaastik, palju õnne," sõnas ta ja nentis, et selle loo juures on kõige märkimisväärsem Rainer Vakra käitumine, mis ei aja teda enam vihaseks, vaid on lihtsalt naljakas. "Ma ei kujuta ette, kui teistsugune oleks meie elu, kui inimesed oleksid suutelised enda vigu tunnistama."

"Võib juhtuda niimoodi, et Tallinna Ülikool võtab Vakralt ära tema bakalaureusekraadi ja tegelikult ka tema magistrikraadi, aga ma leian, et siin on võimalus väikeseks sotsiaaleksperimendiks," tõdes saatejuht ja kinnitas, et tegelikult võiks Vakralt ära võtta ka keskhariduse, põhihariduse ja alghariduse. "Siis suuname ta mingisuguse sotsiaaltoetuse alla kui erivajadustega indiviidi ja seepeale saab Vakra anda meile infot, kui halvasti riik selliste inimeste eest tegelikult hoolitseb, muidugi peame enne veenduma, et Vakra tähelepanekud oleksid ta enda omad."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ongi Koik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: