Metsatöll tähistab 20. sünnipäeva kontserdi ja uue plaadi esitlusega

Laupäeva õhtul esineb Rock Cafés Metsatöll koos Eesti rahvusmeeskooriga. Metsatöll tähistab selle kontserdiga oma 20. sünnipäeva ja esitleb uut plaati, mille pealkiri on "Katk kutsariks".

Päevane proov Rock Cafés kinnitas, et Metsatöllu jõud pole paarikümne aasta jooksul raugenud, pigem vastupidi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ehmatav on tõdeda, et see aeg on nii kiiresti lennanud, aga täna õhtul on küll uhke tunne. Ütlen päris ausalt, et poleks elus ees uskunud, et 20 aastat tagasi lavale sai mindud, et ma teen seda ka 20 aastat hiljem samamoodi," rääkis Metsatöllu solist ja kitarrist Markus Teeäär.

Laupäevane kontsert pole mitte ainult sünnipäevapidu, vaid esitletakse ka oma kaheksandat plaati, mil nimeks "Katk kutsariks". Plaadil on kokku 12 lugu ja mõnes on kuulda ka Marko Matvere ja Marta Laane häält.

Sulg jooksis Metsatöllul aga nii hästi, et hulk lugusid plaadile ei mahtunud ja jäävad ootama oma aega.

"Ma pole kunagi ühtegi plaati teinud sellise produktsiooniga. Me tegelikult plaadistasime kaks korda, tegime pre-plaadi valmis, analüüsisime läbi, mida me tahame muuta ja tegime stuudios hea saundiga üle," selgitas Metsatöllu trummar Tõnis Noevere.

"Katk kutsariks" esitluskontserdil saab kuulata ja näha ka paljudele tundmatut droonipilli ja laserharfi ning see kuulub Eesti Kontserdi korraldatavasse sarja "Tehnoloogia ja muusika."

Üle pika aja esineb Metsatöll koos Eesti rahvusmeeskooriga.

Bändiliikmed tunnistavad, et sellised esinemised on nende jaoks suursündmus, mis sunnib eriliselt pingutama.

"See on äge. Neil on kõik meie noodid ja kõik asjad olemas, ütlevad, et saatke kava, arutame, mis võtame Veljo Tormiselt ja mida te tahate meie repertuaarist. See on väga äge, haruharva saame kokku, aga seda parem see energia on," rääkis Teeäär.

Metsatöllu värskeim liige, trummar Tõnis Noevere ütles, et sisseelamise aega talle eriti antudki ja aasta on bändis möödunud väga kiiresti.

"Eelmisel aastal sai koos 60-70 live'i tehtud ja täna on eriti uhke tunne - bänd saab 20 ja see RAM-i jõud ja kõik. Klomp on kurgus ja käed värisevad, mida tavalisel kontserdil ei juhtu," rääkis ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: