R2 õhtuse vööndi ankeet | Merimell: iidoliteks on inimesed, kes teevad, mida nad armastavad

Merimell
Merimell Autor/allikas: Arne Holm, Raadio 2

Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Neljandana oli uurimise all techno-saate "Machine Nation" saatejuht Merimell. Saade on eetris igal laupäeval kell 20:00.

Mis saatega on tegemist?

Saade ''Machine Nation'', mis on ühtlasi ka üritustesari, esindab Raadio 2 õhtuses vööndis klubimuusika tumedamat poolt. Žanriks techno ja tema alaliigid. Tunnises eetriajas kuuleb minu enda autorimixe, külalismixe ja intervjuusid ning otseülekandeid pidudelt, mida ma ise korraldan või kus esinen.

Viimasel ajal oleme tublisti kätte võtnud ka livestriimid, ehk inimestel on võimalus meid näha nii helis kui ka pildis! Masina resident-DJ'dega seame umbes kord kuus üles kaamerad ja Facebooki vahendusel ongi võimalik näha, millised need Raadio 2 stuudiod täpselt välja näevad ja kes on hetkel mikri või mängijate taga.

Artist, keda oled kõige rohkem oma saates mänginud?

Gesaffelstein. Tema muusika, mil ta produtseeris ainult electro-techno't, läks minu maitsega nii kümnesse, et isu pole vist tegelikult siiani täis saanud. Käisin teda umbes 6 aastat tagasi esimest korda Pariisis kuulamas ja tollest ajast saati kuni viimase albumini ''Aleph'' olen olnud tõeline fänn. Tema oli ka põhjuseks, miks hakkasin ise sügavamat ja karmimat techno't looma. 

Kuidas leiad uut muusikat?

Tihtipeale leiab õige muusika minu! Jälgin enda sotsiaalsaitide striime nagu Soundcloud, Facebook, Youtube, kus on võimalik jälitada enda lemmikud artiste ja plaadifirmasid.

Kes on sinu iidolid?

Iidoliteks on inimesed, kes teevad, mida nad armastavad, ja seda õigetel põhjustel. Inimesed, kes tahavad, näevad vaeva ja kes ei anna alla! Boonuspunktideks üksteise toetus ja heatahtlikkus. Koos jõuame rohkem! 

Kas ise raadiot kuulad? Kui kuulad, siis mida?

Raadiolainele enam kahjuks ei satu. Kui kuulan välismaa podcaste või mix'e siis seda järelkuulamisega soundcloudist, kus enamus oma saated üles laevad. 

Vinüül, CD, mälupulk, arvuti või miski muu? Miks?

Mälupulgad. Väiksed, kerged, mahukad ja terve sett saab nendega kenasti ette kantud. 

Plaat, mille võtaksid kaasa üksikule saarele? Miks?

Gesaffelstein - ''Aleph''. Annab jõudu põgeneda! 

Viimane plaat, mille ostsid?

End of Mortal Life feat. Mind Matter - "Lost in my head" singli. Teiseks südamelähedaseks žanriks on electro. Ilma techno'ta oleks electro.

Viis lugu, milleta ei kujuta enda elu ette?

Gesaffelstein - "Viol"

Rommek - "Arcane"

Jon Hopkins - "Collider"

"Hotline Miami" OST - "Miami 2"

Fjaak - "Version 1.3.3.1"

Lugu (või plaat), mida oled alati vihanud? Miks?

Vihkamine on suur sõna. Ei vihka midagi ega kedagi. On võib-olla žanre, mis pole nii meeltmööda, näiteks EDM või raadiopopp. Selline muusika ei kõneta mind, kuid austan kõiki kaasloojaid. 

Miks peaks sinu saadet kuulama?

Kui tahad saada energiat muusikast või minu heast tujust! Techno ajab tantussammu sisse ka neile, kes seda žanri ei kuula. Eriti hea soundtrack pidi olema mu saade autoga ringi sõitmisel. Proovige järgi!

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: