R'n'b staar R. Kelly sai süüdistused seksuaalkuritegudes

R. Kelly võeti reedel vahi alla.
R. Kelly võeti reedel vahi alla. Autor/allikas: AFP

USA lauljale ja näitlejale R. Kellyle esitati reedel süüdistused kümnes seksuaalkuriteo episoodis raskendavatel asjaoludel, millest üheksa puudutab alaealisi. Vahistamisorder väljaandmise peale andis R. Kelly end ise üles, mispeale võeti ta vahi alla.

Üheksa süüdistust kümnest puudutab 13- kuni 16-aastaseid tüdrukuid. Süüdistuse järgi leidsid kuriteod aset aastatel 1998-2010.

R. Kelly võeti vahi alla ilma kautsjonivõimaluseta.

Seda, et 52-aastane on alaealiste peal seksuaalkuritegusid toime pannud, on räägitud juba aastakümneid, nüüd jõudis see süüdistusteni. Staar ise eitab igasugust süüd.

Kuue ohvri kaitsja Michael Avenatti ütles, et möödunud nädalal andis ta prokurörile üle video, kus on näha R. Kelly't vahekorras 14-aastase tüdrukuga, kes korduvalt oma vanust videos nimetab. 40-minutine video pärineb väidetavalt 1999. aastast. Varasemast on analoogsed süüdistused esitatud 2008. aastal filmitud video põhjal.

Artist, kelle pärisnimi on Robert Sylvester Kelly, on taas avalikkuse vaatevälja sattunud seoses dokumentaalsarjaga "Surviving Kelly", mis heidab valgust tema kirjule minevikule. 

Staar peaks astuma kohtu ette 8. märtsil oma kodulinnas Chicagos.

Tegemist on teise korraga, kus Cooki maakonna prokurörid Kelly'le süüdistusi on esitanud. 2002. aastal süüdistusega alanud ja 2008. aastal viimaks kohtusse jõudnud juhtumis mõisteti ta õigeks 14 süüdistuspunktis, mis puudutasid lapspornot, kuivõrd videos tuvastatud 13- või 14-aastane tüdruk eitas kohtus, et videol on kujutatud teda.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: