Reikop meenutas tunnistajaküsitluse abil, mida ta tegi eelmise aasta 30. märtsil

Kaader videost
Kaader videost Autor/allikas: ERR

Tallinna ülikooli üldpsühholoogia dotsent Kristjan Kask kirjutas raamatu "Kui seinad räägiksid. Küsitlemise kunst", milles kirjeldatu peaks aitama inimestel meenutada asju, mida nad on läbi elanud. Marko Reikop proovis tunnistajaküsitluse tehnika abil meenutada, mida ta tegi eelmise aasta 30. märtsil.

"Siia raamatusse ma olen kirjutanud uuringute tulemused, kuidas psühholoogiaalased teadmised võiksid aidata õigussüsteemile kasuks tulla ehk kuidas kõige efektiivsemalt aidata inimesel meenutada neid sündmusi, mida ta on kogenud," rääkis Kask ETV saates "Ringvaade".

Mees küsitles Reikopit ja proovis temalt välja pinnida, mida ta tegi mullu 30. märtsil, kui eetrisse jõudis "Klassikatähtede" finaalsaade, milliseid riideid ta siis kandis ja millised detailid tal sellest päevast meeles on. Tuli tõdeda, et Reikopi mälu oli väga petlik.

"Sellest ajast on natuke aega möödas ja kui ta juhib väga paljusid telesaateid, siis need kipuvad kokku sulama. Meil on väga raske eristada erinevaid episoode," selgitas Kask.

"Kui seinad räägiksid. Küsitlemise kunst" keskendub psühholoogia ja õigusteaduse kokkupuutepunktidele ning õpetab rakendama teadmisi mälu kohta tunnistajate ja kahtlustatavate ülekuulamisel, avastama valetamiskäitumist ja tutvustab ka kohtupsühholoogia ekspertide tööd.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: