X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus saab seigelda laulupeo sünniga seotud paikades

Tartu laulupeo mälestuskivi foto
Tartu laulupeo mälestuskivi foto Autor/allikas: Kristina Haan

Tartu laulupeoks on valminud põnev maastikumäng, mis tutvustab laulupeo sünnipäeva eel laulupeo sünniga seotud paiku ning selle traditsiooni loojaid ja hoidjaid. Rada on avatud 30. juunini.

Laulupeoga seotud paigad on välja otsinud Tartu laulupeo ühed peakorraldajad Maris Peebo ja Maarja Ülper, kellele oli abiks Tartu laulupeomuuseum. "Marsruudi kokkupanek oli üks väga mõnus peavalu. Leiab ja kohtab Tartus ju laulupidu tihti pea igal sammul – hoonetes, paikades, linnaruumis veel mingil kolmandal moel ja muidugi inimestes. Kergesti oleksime saanud kokku panna mitme koolivaheaja jagu rännakuid," ütles Peebo.

Peebo lisab, et maastikumäng on väga hea võimalus mitte ainult koolivaheajal vaid ükskõik mis muul ajal kas üksi, sõprade või kogu perega aktiivselt väljas aega veeta ja tänavusel laulu- ja tantsupeoaastal selle ajalooga tutvuda.

Maastikumäng seob omavahel mineviku ja tänapäeva ehk ajaloolistesse paikadesse jõudmiseks tuleb kasutada nutitelefoni. Selleks tuleb oma telefoni tõmmata mobiilse orienteerumise rakendus nimega MOBO. Kui see on alla laetud, tuleb valida kaart "Laulupeo paigad" ja asuda rajale. Retke alguspunktiks on osa Tartu uuest linnaruumist – Koidula ja Jannseni mälestusväljak.

"Mäng ei ole aja peale ja tegemist on valikorienteerumisega ehk igaüks valib punktide läbimise järjekorra ise. Õiges punktis tuleks teha rakendusega QR-koodist foto ja nii saab punkti leidmine registreeritud," selgitas Anton.

Tartu laulupidu 2019 toimub 20.-22. juunini. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: