Kätlemist kommenteerivad Weidebaum ja Vaino toetuvad tähtsas rollis teineteise õlgadele

Foto: ERR

Tänavu tutvustavad presidendi vastuvõtu külalisi Reet Weidebaum ja Urmas Vaino, kelle jaoks see on esimene ühine projekt ja esimene kord sellises rollis olla.

Külalisi on sel korral kokku tuhande ringis, kes kõik pühapäeva õhtul Estonia kontserdimajja kogunevad. "Päris paljusid inimesi me teame, kes nad on ja mis nad on, aga mina täpsustamiseks kontrollin kõik ühekaupa üle," ütles Weidebaum Menule, et pühapäevaks on ta ettevalmistusi teinud ka öösiti.

Oma abikäe on talle andnud kolleeg Margus Saar, kellel on kätlemise kommenteerimise kogemus varasematest aastatest. "Margus on mulle küll päris palju kirjeldanud neid ohtusid, mis kohapeal võivad olla. Kuna ma kõik ööd istun toimetuses ja täidan neid lahtreid, siis Margus on mind korduvalt siin näinud ja käinud õpetamas ja julgustamas," rääkis Weidebaum piduliku sündmuse ettevalmistustest.

Otse-eetri viperuste osas otsib Weidebaum aga tuge Urmas Vainolt, kellel on aastatepikkune otsesaadete juhtimise kogemus. "Mina ei ole nii hea otse-eetri vana kala nagu Urmas on, mina olen teinud vähe. Selles mõttes mina pabistan ilmselt palju rohkem ja kardan, et esimene pool tundi mul suu kuivad ja hing on paelaga kaelas, enne kui rutiin või rütm sisse tuleb," ütles Weidebaum, et loodab Urmase tugevale õlale.

Vaino tõdes, et kommenteerija tööd raskendab see, et moment, kui inimene presidenti kätleb, on väga lühike. "Selle aja sees nimi, amet ja need kaks sõna, mis ta värvikalt ära kirjeldab," ütles Vaino, kes palus juba ette vabandust, kui õhtul mõni eksimus sisse lipsab.

Vaino rõhutas, et tegemist on peo, mitte rivistusega, mistõttu võivad apsakad sisse lipsata. "See on erakordselt pidulik õhtu, aga see sünnib siiski sellel samal hetkel. Me ei saa rohkem valmistuda selleks kuidagi, me saame olla valmis nende inimeste tundmiseks, aga kui seal midagi juhtub, siis juhtub, see on otse-eetri asi ja paratamatu," lausus Vaino.

Estoniast jagavad kohapealseid muljeid Anu Välba ja Marko Reikop. Weidebaum ütles, et on varasematel aastatel telepildis saatejuhtide tööd jälginud ja mõistab selle töö keerukust. "See õhtujuhtide töö on väga raske. Peomeeleolus leiad õiged inimesed, teed välkintervjuud, minu meelest on need nii rasked teha selleks, et sealt midagi ka tuleks, mitte lihtsalt, et kuidas tunne on," ütles Weidebaum, et ei kadesta Välbat ja Reikopit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: