Sindi jõest päästeti läbi jää vajunud hunt

21. veebruari hommikul sai Eestimaa loomakaitse liit kõne, et Sindi paisu juures on läbi jää vajunud koer. Hiljem selgus aga, et tegemist oli hundiga, kes päästeti ja viidi loomakliinikusse arstide järelvalve alla. "Ringvaate" toimetaja Christel Karits käis uurimas, kuidas hunt end tunneb.

"Olles eemalt näinud keset jõge läbi jää vajunud looma, hakkasid nad kibekiiresti mõtlema, kuidas ta välja saaks. Hundil oli õnneks nii palju veel jõudu, et kui noormehed tal eest jääd eemale lükkasid, siis ta jaksas kalda poole ujuda," kirjutas Eestimaa loomakaitse liit sotsiaalmeedias, lisades, et kaldale jõudes oli vaene hunt väga kurnatud, alajahtunud ja läbikülmunud. "Noormehed jooksid kiiresti autosse, tõid rätiku ja kuivatasid looma. Seejärel viisid ta sooja autosse ja helistasidki loomakaitse liitu."

Hetkel toimub loom Terveksi kliinikus. "Kliiniku omaniku Tarvi Marksoniga ühenduses olles saime kinnitust, et hunt toibub tasapisi, mingeid muid vigastusi tal pole. Tegemist on noore, eelmisel aastal sündinud, isasloomaga, kes looduses hätta sattus. Arsti sõnul oli ta siiski sellises seisus, et ilma poiste päästmiseta oleks ta ilmselt sinna jõkke jäänudki," selgitati sotsiaalmeedias.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: