Maiken Schmidt: "Tõe ja õiguse" esilinastusel tuli publiku poolt pikk aplaus koos püstitõusmisega

"Ringvaates" olid külas Tanel Toomi debüütfilmi "Tõe ja õiguse" osatäitjad Maiken Schmidt ja Ester Kuntu, kes rääkisid, kuidas aastaid kestnud filmiprotsess kulges ja millised emotsioonid neid pärast esilinastust valdavad.

Maiken Schmidt kinnitas "Ringvaates", et pärast "Tõe ja õiguse" esilinastust tuli publiku poolt pikk aplaus koos püstitõusmisega. Samuti kiitis ta eriti just režissöör Tanel Toomi. "Ta viis mind kohtadesse, kuhu ise ei oleks osanud end viia, ning ta nõudis palju rohkem, kui näitleja esimese duubliga arvab, et äkki sellest piisab," sõnas ta.

Ester Kuntu sõnul sai ta oma rolli "Tões ja õiguses" kinnitatud 2015. aasta septembris. "Üks asi on elada kõik need aastat selle tegelaskujuga koos, aga nüüd ta läheb veel teiste ette, seega tajud mingit lõpetatust sellest, mis paneb heldima," tõdes ta ja tõi välja, et filminäitleja töö väga suur osa on külmetamine. "See on tõsi, et need tingimused, kus sa tööd teed, on äärmuslikud."

Kuntu arvates on see iga inimese jaoks väga individuaalne, mida ta rolli sisse minemiseks tegema peab. "Oleneb stseenist, mida sa sinna vajad, kas on vaja enne lõõpida ja nalja teha või omaette olla, kuid ma arvan, et need kuuluvad meie professionaalse töö hulka, meil peavad need oskused olema."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: