Galerii: Muusikalikooli uks renoveeriti, alles jäi ka roosa detail

Hanna-Liina Võsa muusikalikooli skandaalne roosa uks sai pärast aasta kestnud vaidlust uue näo, alles jäi ka roosa detail.

Eelmisel kevadel jõudis meediasse lugu Hanna-Liina Võsa muusikalikooli muinsuskaitse all olevast uksest, mille muusikakooli juhi elukaaslane loata roosaks värvis. ETV saade "Pealtnägija" rääkis, et uksest Tallinna vanalinnas, sai rahvusvaheline sotsiaalmeedia fenomen ja turistimagnet. 

Rohkem kui aasta pärast linna ettekirjutusi tellis maja omanik projekti ja viis ukse taastamisele.

Ukse renoveeris tagasihoidlikuma värvilahenduse järgi 20-aastase staažiga tuntud restauraator Tiit Hindpere, kes jättis tööde käigus alles ka tükikese eelmistest kihistustest.

Eelmisel nädalal uurisid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Tallinna linnavolikogu saadikud Kersti Kracht ja Urmas Reitelmann Tallinna abilinnapealt Andrei Novikovilt, miks lasti eemaldada roosa uks mis on Eestile maailmas palju kuulsust toonud.

Novikov vastas, et furoor või väidetav kuulsus ei saa seetõttu olla vanalinnas
restaureerimise, sh viimistluse lähtekohaks.

"Kõnealune Suur-Karja 3 peauks pärineb tõenäoliselt 1879. aasta ümberehituse ajast ja on väga rikkaliku, nii klassitsistlikke kui neorenessansslike elemente kasutava dekooriga. Erandliku detailina on uksel muuhulgas ka ankrute kujutised, mis on ilmselt seotud tellija tegevusalaga. Historitsismile omaselt oli uks algselt värvitud mitmevärvilisena eesmärgiga eristada ukse erinevat dekoori," selgitas Novikov.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: