Grete Lõbu heegeldas heategevuseks Yana Toomi

Kirjastus Tänapäev annab välja Terje Annusveri raamatu "Heegelda endale kaisupoliitik", mille katsetas järgi ka "Ringvaate" saatejuht Grete Lõbu, heegeldades Yana Toomi kaisulooma, mille annetas vähiravifondile "Kingitud Elu".

Grete Lõbu kinnitas "Ringvaates", et Yana Toomi heegeldamine oli keeruline. "Ma ei ole ühtegi jänest ega karu oma elus heegeldanud, seega ega lihtne ei olnud, aga tuli niisugune," ütles ta ja mainis, et ta ei heegeldanud Yana Toomi mitte niisama, vaid kavatseb selle anda heategevuseks.

Kirjastuse Tänapäev peatoimetaja Tauno Vahter selgitas, et raamatud sellest, kuidas heegeldada karusid, kasse ja koeri on kõik kohad täis. "Idee kaisupoliitiku raamatuks tuli sellest, kui ma nägin Inglise kuningliku perekonna kujulisi näpunukke, aga sellest mõttest teostuseni läks viis aastat, sest esimesed inimesed, kellele me seda ideed pakkusime, palusid meil hommikused rohud ära võtta," sõnas ta ja lisas, et Terje Annusveril läks nende nukkudega peaaegu kaks aastat.

Raamatus "Heegelda endale kaisupoliitik" on kakskümmend erinevat poliitikut. "Loomulikult oleks võinud lõputult erinevaid tegelasi välja mõelda, siit on puudu Lauristin ja ühtegi Reiljanit ei ole, aga tundus, et kuskile tuleb punkt panna, meie vapper heegeldaja hakkas ka vaikselt väsima," tõdes kirjastaja.

Terje Annusveri heegeldatud nukud on aga juba paar päeva olnud müügiks oksjonil, millest teenitud raha läheb Vähiravifondile. "Kingitud elu" asutaja Toivo Tänavsuu kinnitas, et kõige populaarsem nukk on seni just Yana Toom. "Võib ka öelda, et Jüri Ratas on üpris populaarne, sest Kadri Simson ja Yana Toom konkureerivad omavahel, kes saab endale soetada kaisu-Jüri."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: