Vabariigi aastapäeval näeb taas koos ekraanil Anu Välbat ja Marko Reikopit

24. veebruaril näeb üle pika aja taas koos ekraanil Anu Välbat ja Marko Reikopit, kes juhivad vabariigi aastapäevale pühendatud presidendi vastuvõttu ETV-s.

Reikop ja Välba teavad suurepäraselt, et tegelikult võib taolise ülekande jooksul palju sassi minna. Ükskord juhtus Marko Reikopil näiteks olukord, kus ta läks presidendi vastuvõtu ajal tegema intervjuud ning taustal mängiva bändi muusika ja inimeste sumina tõttu ei kuulnud ühtki sõna, mis intervjueeritav vastas. "Ma läksin küll talle hästi lähedale, see oli kaadris ka näha, et väga imelik on ikka, kui ta räägib ja ma panen kõrva vastu suud," naeris Reikop.

Välba sõnul on hirmutav vahel see, kui ei saa täpselt aru, kui palju sa rääkima pead. Nii näiteks juhtus ka möödunud aastal ERM-is, kui polnud teada, millisel hetkel president saabub. "Me pidime rääkima, rääkima, rääkima, nii kaua, kuni kuskilt sealt äkki hakkab president paistma. Kõik jutud olid juba ammu ilma räägitud," meenutas ta.

Välbal on kätlemist kommenteerides olnud ka juhus, kus pidi n-ö pimesi rääkima, kuna ekraan oli must ja külalisi ei näinud.

Kätlemist kommenteerivad Urmas Vaino ja Reet Weidebaum

"Minu jaoks saab olema see väga-väga põnev õhtu. Ma ei ole kunagi varem kätlemist kommenteerinud ja ma loodan, et sõnad ei lähe sassi," avaldas Urmas Vaino.

"Nagu tavaks saanud, näitame ära kõik presidendi poolt külla kutsutud inimesed, ligi 1000. Kõik, kes siis presidendipaari kätlevad ja ma väga loodan, et me jõuame igaühe kohta hea sõna öelda," rääkis Vaino.

"Minu jaoks on ikka suur väljakutse, kuidas me loetud sekundite jooksul suudame iga presidendi külalist tutvustada täpselt nii palju kui vaja ja nii väheste sõnadega kui võimalik," sõnas Reet Weidebaum.

Kell 20.19 tehakse kätlemisse paus ja korratakse möödunud aastal alguse saanud kallistamise traditsiooni.

Kontserdi lavastab Hendrik Toompere jr

Pidulik kontsert ja presidendi vastuvõtt algab ETV ekraanil kell 17.30.

"Sellel aastal lavastab vastuvõtu kontserdi Hendrik Toompere juunior Draamateatrist," rääkis Marko Reikop. "Muide, loomulikult tuleb see kõik pidulik, aga sellel aastal on ta lubanud, et see tuleb helge ja isegi lõbus," lisas ta. "Kogu selle muusikalise poole pealt vastutab seal noor helilooja ja dirigent Rasmus Puur."

"Ülekanne algab kell pool kuus ehk pool tundi enne kontserti, mis tähendab, et on piisavalt aega vaadata, kes on kohale saabunud," kirjeldas Anu Välba. Kell 18 algab presidendi kõne, pärast seda pidulik kontsert ja seejärel kätlemine.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: