Kohtumisõhtul kuuleb lugusid 33 aastat tegutsenud Singer Vingerist

Singer Vingeri eelkäija, ansambel Turist. Solist Hardi Volmer
Singer Vingeri eelkäija, ansambel Turist. Solist Hardi Volmer Autor/allikas: Toomas Tuul/ERR

13. märtsil toimub Eesti muusika kuulsuste koja kohtumisõhtu ansambliga Singer Vinger. Maarjamäe lossi tallihoones on popmuusika näituse laval ansambli asutajaliikmed Hardi Volmer ja Roald Jürlau. Õhtut juhib Sten Teppan. Ürituse salvestab ERR Menu.

Ansambel Singer Vinger on tegutsenud juba 33 aastat, välja andnud kümmekond kauamängivat, kasvatanud üles mitu generatsiooni inimesi, kes teavad kodusõja kohta nii mõndagi, ja tekitanud halle juuksekarvu paljudes 1980. aastate riigivõimu esindajate peades. Nende tuntud ja armastatud laulud kõlavad tänaseni tihti raadios ja teles ning ansambli energia laval pole väiksem kui 30 aastat tagasi. Kohtumisõhtul räägivad Singer Vingeri asutajaliikmed lugusid ansambli kirevast ajaloost, muusikast ja kaasteelistest.

Eesti muusika kuulsuste koja kohtumisõhtute sari toob publiku ette muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti popmuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Eesti teatri- ja muusikamuuseumi näitus "Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu" räägib Eesti popmuusika kujunemisest alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, "Horoskoop", isetehtud pillid, "jazz luudel", pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.

Kohtumisõhtu Singer Vingeriga toimub 13. märtsil kell 19.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: