Stig Rästa: mul pole õrna aimugi, kustkohast see žürii välja võeti

Eesti Laulu võiduloo "Storm" autor Stig Rästa imestas välisžürii üle, kes finaalis laule hindas.

"Ma ei peagi teadma, aga muusikaringkonnas üldiselt mitte päris võõra inimesena ma tean välismaiseid inimesi ka päris palju enda arvates ja mul pole õrna aimugi, kust kohast see žürii välja võeti või kokku pandi ausalt öeldes. Isegi kui ma pärast guugeldasin, ma ikkagi ei leidnud väga infot nende inimeste kohta," arutles Rästa "Vikerhommikus".

Eesti Laulu finaalis hindas laule seitsmeliikmeline välismaa ekspertidest koosnev žürii, kuhu kuulusid Stig Karlsen (Norra), AFSHeen (USA), Guna Zučika (Läti), Ben Camp (USA), Cyrus Saidi (USA), Lörinc Bubno (Ungari) ja Josh Cumbee (USA).

Välisžürii paigutas Eesti Laulu võitja Victor Crone'i 25 punktiga üheksandale kohale ja kui Sissi oleks saanud vaid ühe punkti rohkem, oleks Victor jäänud superfinaalist välja. Stig Rästa kinnitas, et ei süüdista žüriid tulemuses, vaid huvitav on näha, kuidas lugu muusikaekspertidele paistis. "Kui täiesti võhivõõrale inimesele, Euroopa- ja Eurovisiooni-kaugele inimesele ei näinud see asi sellisena, et ta oleks võinud olla kõige parem, siis võib-olla me peaksime iseendale otsa vaatama natuke," arutles Stig esitust kommenteerides.

Päev pärast Eesti Laulu võitu alustas võidutiim koosolekutega ning mõeldakse, mida Eurovisioonil teisiti teha. "Ma arvan, et me peame leidma inimesed, kes oskavad meile seda öelda ja soovitada. Ma ei tea, kust need inimesed tulevad veel, aga kuskilt me peame leidma kellegi," rääkis Stig järgmistest plaanidest.

Seda, kas Eesti Laulu laval Victoriga duetti laulnud Saara Kadak koos tiimiga Tel Avivi sõidab, Stig veel öelda ei oska. Tema sõnul on näitlejatel tihedad ajagraafikud. "See isegi ei olene võib-olla meist, aga eks me peame selle äkti läbi vaatama. Saara siin oli täiesti tuntud inimene, seal ta ei ole tuntud veel, võib-olla kunagi on. Eks paistab," rääkis Stig.

Stig avaldas, et pärast Eurovisiooni tema koostöö Victoriga ei lõppe, sest suvel minnakse koos tuurile. "Inimesed küsivad nii palju. Tavaliselt on see, et kui küsitakse, peab tegema," selgitas Stig, kes on Victoriga koostööd teinud juba paar aastat.

Victor on püüdnud kanda Eesti muusikamaastikul kinnitada ka teisiti, olles üks Karl-erik Taukari uue singli "Need read" autoritest. "Mina ei kirjutanud ühtegi nooti selles loos, see oli päris huvitav. Tihtilugu arvatakse, et kui Taukaril tuleb uus lugu, siis see on minu tehtud, aga tegelikult ei ole," lausus Rästa.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: