Mart Normet Eesti Laulu finaalist: kõik numbrid olid radikaalselt paremad

Eesti Laulu finaaljärjekorra avalikustamine
Eesti Laulu finaaljärjekorra avalikustamine Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Laulu endine peaprodutsent Mart Normet ütles, et võrreldes Tartu poolfinaalidega olid esitused finaalvõistlusel puhtamad ja paremad. Seetõttu võis olla Normeti sõnul viga, et välisžürii tegi oma otsuse just poolfinaalide põhjal.

"Tegelikult oli täna see isegi näha, et kõik numbrid olid radikaalselt paremad ja lauldi radikaalselt puhtamalt. Seal ongi see vastus," ütles Normet Raadio 2-le, mida ta välisžürii tööst arvas. Normeti sõnul ei näidanud poolfinaalid esituse täielikku võimsust.

Normet tunnistas, et tema juhtimise jooksul polnud kordagi mõtet, et tuleks sisse tuua ainult välisekspertidest koosnev žürii. "Ei, ei käinud kordagi peast läbi, et žürii peaks olema sada protsenti välismaa žürii," avaldas Normet.

Normet lisas, et kindlasti tehakse tulevikuks tänase finaali põhjal palju tugevaid otsuseid, kuid kokkuvõttes oli tegemist väga hea saatega. "Tähtis on see ja ma arvan, et meeskond kindlasti mõtleb ise selle selgeks, mida kaasa võtta, mida mitte kaasa võtta ja kuidas edasi minna," arutles Normet.

Lisaks kommenteeris Normet uuendust, et taustavokaalid võisid sel aastal tulla lindilt. "Me liigume selle küsimusega territooriumile, kus tuleb hakata defineerima nullist, mis asi on Eesti Laul, mis on Eesti Laulu visioon ja mõte," rääkis Normet ja viitas, et näiteks võiduloo puhul oli taust lindilt. Eurovisioonil peavad taustalauljad laulma otse. "See on poliitiline, kultuuriline ja hästi tugev otsus. See tähendab hästi palju, kas sa võtad laulu vähemaks või paned laulu rohkemaks. See on pikk diskussioon, mis on rohkem kui näpuliigutus, et kas lükkame nad ära või paneme sisse," lisas ta.

Normeti sõnul oli kõrvaltvaatajana Eesti Laulu huvitav jälgida. "Päris äge. On ka teatav reaalsusenihe vaadata seda asja kõrvalt, mida kümme aastat ma käed küljes olen pidanud tegema. Natuke on selline tunne nagu alkohoolik, kes on jätnud joomise maha, näidatakse pudelit ja siis käed natuke värisevad, et kas tahaks võtta või ei tahaks võtta," kirjeldas ta.

Normet avaldas, et algusest peale oli tema lemmiklugude hulgas Synne Valtri "I´ll Do It My Way". Lisaks kinnitas Normet, et Uku Suviste võistluspala "Pretty Little Liar" oli Eesti Laulul juba neljandat korda. "Ma saan seda kinnitada. Uku on käinud lauludega, mis on olnud samad aastatest aastatesse ja väga sihikindlalt, sest ta on olnud veendunud, et need kolm laulu on need, mis peavad sisse saama ja pidevalt on neid laule toonud," ütles Normet, et tänavune võistluslaul oli üks neist. "Uku võib veel niimoodi kinni panna selle konkursi, et anna olla. Aga nüüd ta peab tulema täiesti uue lauluga, sest need kolm on nüüd tehtud," lisas ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: