Galerii: Noored muusikud täiendasid TUJA õpikodade päeval teadmisi

Muusikafestival Tudengijazz ehk TUJA korraldas möödunud nädalavahetusel õpikodade päeva, kus muusikavaldkonnas tegutsevatel noortel oli võimalus oma ala spetsialistide näpunäiteid kõrva taha panna.

Tudengijazz on Eesti vanim jazzmuusikafestival, mille üheks eesmärgiks on noortele muusikutele ja muusikakorraldusest huvitatutele erialaseks arenguks erinevaid võimalusi pakkuda.

TUJA 2019 avaüritusena toimunud seminaripäeval said festivalil esinevad muusikud ja ka teised huvilised võimaluse muusikamaastikul oskuslikuks tegutsemiseks juhtnööre koguda.

Tallinnas Erinevate Tubade Klubis toimunud seminaripäeval esinesid ettekannetega kultuuriministeeriumi muusikanõunik Juko-Mart Kõlar, festivali Jazzkaar produtsent ja turundusjuht Eva Saar, digiturunduse spetsialist Reelika Lelle ning muusikaprodutsent ja laulukirjutaja Taavi Paomets. Räägiti artiste muusikamaailmas ootavatest tõusudest ja langustest ning festivalikorraldajate ootustest muusikutele, anti nõuandeid ühismeedia otstarbekaks kasutamiseks ja tutvustati helisünteesi võtteid.

Päeva lõpetuseks esines soolokavaga Tudengijazzist kunagi osa võtnud basskitarrist ja kontrabassimängija Peedu Kass.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: