Reikop maitses Siberi elanike menüüs olevat puukoorejahu ja vaigunätsu

25. märtsil möödub märtsiküüditamisest 70 aastat. Maalikunstnik ning Siberi uurimisreisidel käinud Katarina Meister ja küüditatu Külli Hiiesaar tutvustasid sel puhul Siberi hõrgutisi, kuhu kuuluvad puukoorejahu ja pojengitolmukad.

"Kergelt pähklimaitse on tal juures. Natuke saepurumaitset viskab ka sisse, aga pähklimaitseline saepuru kõige hullem ei olegi," maitses Reikop ETV saates "Ringvaade" puukoorejahu. Külli Hiiesaar rääkis, et pojengitolmukaid ja vaigunätsu sõid aastakümnete eest ka küüditatud. Reikopi sõnul oli viimane nagu klaasitükk, mis maitseb nagu vaik.

Hiisaar ütles, et lapsena oli Siberis lihtne elu, sest tegelik murekoorem oli ema kanda. "Ma vaatan tagasi ja olen oma tütrele ka öelnud, et minu lapsepõlv oli palju huvitavam, palju turvalisem, kui ma Annelinnas teda õhtuti koju ootasin ja muretsesin, kas ta jõuab," ütles Hiisaar, et Siberis oli elu justkui peopesal ilma tehnika ja ohtlike autodeta.

Naine meenutas, et kui tema pere sai teada tagasi Eestisse saatmisest, tahtis ta seda teavitava kirja ära põletada. "Ma mõtlesin, et kuidas ma siit ära lähen, kogu mu elu on ju siin, sõbrad ja kool," tunnistas naine.

Märtsis avatakse näituses "Siberi lapsepõlv", mis mälestab 70 aasta möödumist
märtsiküüditamisest. Näituseprojekt on avatud 25. märtsist 14. juunini ning publikuprogrammis toimuvad nii töötoad, sotsiaalsed sekkumised, performance'id kui ka filmilinastused.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: