Täismahus kava: ERR tähistab ülemaailmset raadiopäeva mitmekülgse kavaga

13. veebruaril tähistavad Eesti Rahvusringhäälingu viis raadiojaama ja Raadioteater esmakordselt rahvusvahelist raadiopäeva. UNESCO poolt ellu kutsutud ja üle maailma tähistatav raadiopäev toob ERR-i raadiokanalite programmidesse põnevaid muudatusi ja üllatavaid kaasautoreid ning annab võimaluse raadio tegemistes kaasa lüüa ka kuulajatel.

Vikerraadio

Esmaspäevast lükkas Vikerraadio käima suure kuulajamängu "Kus ja kuidas kuulad Vikerraadiot?"  – fotod argistest või erilistest raadio kuulamise hetkedest on oodatud aadressile [email protected]. Eriauhinna annab Vikerraadio kõige kaugemalt saadetud foto autorile. Sotsiaalmeedias fotosid jagades on märgusõna #minuraadio.

Taavi Libe "Vikerhommik" avab raadiopäeva meeleoluka raadioteemalise mänguga: peale kella 9 võtavad otse-eetris mõõtu Vikerraadio, Klassikaraadio ja Raadio 2 peatoimetajad.

Lauri Variku "Uudis+" teeb peale lõunaseid uudiseid otselülituse Klassikaraadio Muusikasalongi live-stuudiosse ning kell 13.20 võtab Vikerraadio ajakirjanik Arp Müller üle Raadio 2 eetri - ainukordses erirubriigis "Achtung! Müller" intervjueerib Müller Lobjakat ja vastupidi. "Achtung! Müller" on üheaegselt eetris nii Vikerraadios kui ka Raadio 2-s.

Kell 14-15 otsib Kaja Kärneri "Reporteritund" Vikerraadio rikkalikust arhiivist lõike ammustest aegadest ja koos saatekülalistega arutletakse, kuidas peegeldab raadio aega, selles liikuvaid ideid ja inimesi. Stuudios on kolm kuulsat ja kuulajate hulgas armsaks saanud raadiohäält, keda elu on nüüd muudele radadele viinud, aga kelle jaoks raadio on suureks armastuseks jäänud.

Kell 15-16 võtab Vikerraadio eetri üle Raadio Tallinna peatoimetaja Maian Kärmas muusikasaatega "Raadio Tallinna muusikatund".

Kell 16-18 kõlavad Sten Teppani saates memuaarid ja muusikapalad Eesti Raadio 1. stuudios salvestatud erilistest heliteostest, mida kommenteerivad legendaarsed 1. stuudios töötanud helirežissöörid.

Kell 19.05 algav Jaan Elgula "Kantri alati jääb" on raadiopäeva õhtul pühendatud kantriga seotud muusikapaladele üle kogu maailma, kus lauldakse raadiost.

Kell 23 kõlab "Luuleruumis" kuuldemäng "Tunnikene raadiostuudios" (2003, autorid Fred Olbrei, Albert Üksip, lavastaja Jaan Tootsen, ringhäälingu kõneleja Hra Moori osas Egon Nuter, tehniline direktor Hra Olbrei osas Tõnu Oja, prof. dr. Tohmeri osas Kalju Orro.)

Raadio 2

Raadio 2 ja Vikerraadio ühendavad tegijad ja peale kella 13 laskub Raadio 2 korrusele Vikerraadio saatejuht Arp Müller ning võtab üle Ahto Lobjaka saate "Achtung! Lobjakas". "Achtung! Müller" on üheaegselt eetris nii Vikerraadios kui ka Raadio 2-s.

Kell 15 lähevad tunni aja jooksul R2 sagedustel eetrisse raadiojaamad, mida tegelikult (veel) ei eksisteeri: Tartu melomaani Ahto Külveti Psühho FM, Tallinna kassetientusiasti Gert Moseri Kassetiraadio ja legendaarse rokimehe Eimeli Radio Rock'n'Roll Cliché.

R2 õhtuse vööndi võtab raadiopäeval üle Piraat FM ning annab ülevaate piraatraadiotele, milleta raadiomaastik poleks selline nagu ta tänapäeval on. Kell 20.00 alustab eetris Sander Varusk, kes tutvustab piraatjaamade alguslugu, temalt võtab järje üle Raul Saaremets, kes keskendub Londoni 90ndate FM džunglile.

Klassikaraadio

Klassikaraadio avab raadiopäeval toimetuse muusikasalongi ja toob otse-eetris kuulajateni muusikalisi vahepalasid ajavahemikul kell 12.30 kuni 15.00. Muusikasalongi külalisteks ja artistideks on sel päeval raadiojaamade töötajad.

Läbi päeva saab Klassikaraadio vahendusel osas muusikalistest etteastetest vaheldumisi kuulajate soovide ja mõtetega raadiokuulamisest.

Esinevad sporditoimetusest Ragnar Kaasik, Klassikaraadio saatejuht Johan Randvere, Maian Kärmas ja Uudo Sepp Raadio Tallinnast ning Raadio 4 head sõbrad Aleksandr Žedaljov ja Stefan Airapetjan. Saatejuhid on Aleksandr Žemžurov Raadio 4-st ja Lisete Velt Klassikaraadiost.

Raadio 4

Raadiopäeva puhul kaasab Raadio 4 oma tegemistesse ka kuulajad – sotsiaalmeedias korraldatud konkursi tulemusena on kolmapäeva hommikul R4 hommikuprogrammi "Suurepärane nelik" kaassaatejuhiks üks raadiokuulaja.

Kell 10.15 saavad kuulajad kaasa lüüa saate "Avalikud toimikud" toimuval viktoriinil, mis paneb proovile kuulajate teadmised R4 saatejuhtide ja saadete kohta.

Raadio Tallinn

Raadio Tallinn kutsub Raadiopäeva puhul oma andunud kuulajaid õdusale kontserdile Raadiomajas, Vikerraadio toimetuses. Kell 18 algavad kontserdil astuvad üles Liisi Koikson ja Joel Remmel. Varemgi koos esinenud duo pakub kõrvale pai ja hingele rahu keskkonnas, kus päeva ajal askeldavad Vikerraadio ja Raadio Tallinna tegijad, kuid õhtusel tunnil jääb aeg seisma.

Kontsert on tasuta, vajalik on eelregistreerimine aadressil [email protected]

Raadioteater

Raadioteater kutsub kõiki huvilisi Ööülikooli avalikule salvestusele 13. veebruaril Uudistemaja pressisaalis kell 16.30.

Teemal "Elu nutimaailmaga" vestlevad Püha Johannese kooli juhataja Liivika Simmul ja Jaan Tootsen. Jutuks tuleb elu virtuaal- ja reaalmaailmade piiril ning kuidas selle keskel säilitada rõõm, tähelepanu ja loovus. Samuti on teemaks nüüdisaegne digipädevus, mis peaks sisaldama endas ka eneseregulatsioonivõimekust ning suutlikkust olla masinast targem ja tugevam. Kuidas seda aga saavutada?

Kohtumine on tasuta ja avatud kõikidele huvilistele.

Raadioteatri eesvedamisel on salvestatud muhedad raadiokolleegide meenutused tööst raadios, mis sel päeval kõlavad kõikides raadiojaamades.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: