"ENSV" näitlejatele tuuakse nõukaaegseid esemeid teatri valvelauda

Esmaspäeval stardib ETV-s menusarja "ENSV" viimane hooaeg. Näitlejad Liisa Pulk ja Argo Aadli rääkisid pea kümneaastasest kogemusest, mis neid "ENSV" võtetel saatnud on.

Pulk rääkis, et "ENSV" oli tema esimene professionaalne tööots pärast lavaka lõpetamist. "Isegi teatrites ei olnud veel proovid hakanud. Minu esimene töö professionaalse näitlejana oli "ENSV" võtteplatsil august 2010," ütles Pulk "Vikerhommikus".

Täna algav 12. hooaeg jääb sarja viimaseks ning aastate jooksul on erinevaid suhtekeeriseid olnud seriaalis nii palju, et isegi asjaosalised ei suuda enam meenutada, kes on nende tegelaskujuga seotud. "Meil oli eile võttepäev, kus Mait Malmsten hakkas mõtlema, et kes on tema isa selles sarjas. Tükk aega mõeldi, et ei-ei Mait, sul ei ole ju isa selles sarjas," naeris Liisa Pulk. Lõpuks tuli välja, et Maidu isa kehastab sarjas Martin Veinmann. "Maidul oli täielik šokk," tõdes Pulk.

Tähtsal kohal sarjas on ka rekvisiidid, mis jõuavad vahel võtteplatsile kõige veidramaid teid pidi. Argo Aadli rääkis, et talle on riideid ja nõukaaegseid kilekotte toodud ka linnateatri valvelauda. "Vaatan, mis asi see on, mitu korda on olnud. Argo Aadlile on pakk, mis asi see on," kirjeldas Aadli, et tihti võtab aega, enne kui mõistab, miks talle päevinäinud esemeid tuuakse.

Ise on Aadli viinud võtteplatsile Vana Tallinna pudeli äia kapist. "Sai seda ka proovitud, see ei kõlvanud, aga pudelina ma selle viisin. Ta oli väga ehe ja seest hägune," kirjeldas näitleja.

Võtete algusest on "ENSV" võtteplatsil kausitäis vahvleid, mis pärinevad 1980ndate lõpust. Pulk rääkis, et kolleeg Mait Malmsten istub tihti, lööb hambad vahvlisse ja sülitab selle siis välja. "See olme on minu jaoks ängistav, eriti kui sa oled lapsena ligilähedast olmet näinud, siis on jube meeldiv tulla sealt ära," tõdes Aadli, viidates "ENSV" võtteplatsile.

Viimaseks hooajaks on sari oma tegevusega jõudnud 1990ndate algusesse. "Esimest korda sarja ajaloos oleme me jõudnud sinnamaani, et ka mina mäletan midagi reaalselt. Alati ma olen pidanud küsima mälestusi teistelt, aga see on aeg, kus mul olid viimased lasteaiaaastad ja sealt ajast pärinevad minu esimesed väga konkreetsed mälestused," rääkis Pulk.

"ENSV" uus hooaeg alustab esmaspäeval, 11. veebruaril kell 20.00 ETV eetris.

Vaata intervjuud "Terevisioonis":

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: