Eesootava suve suurkontsertidele huvilisi jagub

XII noorte laulupeo publik
XII noorte laulupeo publik Autor/allikas: Aurelia Minev /ERR; Siim Lõvi /ERR

Eesootaval suvel rõõmustavad eestlasi arvukad muusikasündmused laulupeost rokk-kontsertideni. Selleks, et näha Metallicat Tartus või kogeda rahvustunnet laulukaare ees tuleb aga kiirustada, sest publikuhuvi suviste suursündmuste vastu ei rauge.

Laulu- ja tantsupeo teabejuht Sten Weidebaum kinnitas ERR Menule, et XXVII laulu- ja XX tantsupeo "Minu arm" etenduste ja kontsertide vastu on olnud huvi väga suur, mida näitab erakordselt suur huvi piletite vastu.

XX tantsupeo "Minu arm" kolme etenduse piletid on praeguseks välja müüdud või broneeritud. Laulupeo põhikontserdi pingisektori istekohad on kõik välja müüdud. Laulupeo üldalale oli nädalataguse seisuga Weidebaumi sõnul aga pileteid veel piisavalt.

"Kes laulu- või tantsuväljakule kohale ei saa tulla, saavad laulu- ja tantsupeost kindlasti osa ka teleri ja raadio vahendusel, sest nii nagu ikka, teeb ka sel korral juubelipeost väga kvaliteetse ülekande ERR oma erinevatesse raadio- ning telekanalitesse ning nii jõuab meie laulu- ja tantsupidu tõesti igasse Eestimaa kodusse ning interneti vahendusel ju ka üle terve maailma," lohutas Weidebaum neid, kes suurüritusele kohale ei saa minna.

Suvel ei rõõmusta kultuurisõpru aga ainult laulu- ja tantsupidu, vaid nii Tallinna kui ka Tartusse jagub erinevaid rokk-kontserte. Kontserdikorraldaja Live Nation toob suvel Eestisse Stingi, Bon Jovi ja Metallica. 

Kui Stingi kontserdi istekohad Saku Suurhallis on korraldaja sõnul juba otsakorral, siis Metallica ja Bon Jovi välikontsertidele oodatakse kokku üle 100 000 inimese, neist umbes kolmandik on välismaalased. "Selle suve esimene suur välikontsert Bon Jovi toob Tallinna lauluväljakule mitukümmend tuhat pealtvaatajat. Metallicale on hetkeseisuga müüdud Eestis ning terves Baltikumis juba rohkem pileteid kui seda oli Guns N' Rosesi, Rammsteini või Robbie Williamsi Tallinna showdele," ütles korraldaja.

Metallica kontsert toimub 18. juulil Tartus Raadi lennuväljal ning korraldaja sõnul on iga sellise suure välishow korraldamine Eestis väga suur risk. "Tartu on end ka ennegi tõestanud hea kontserdipaigana. Kui saab, peab ning tulebki suuri showsid korraldada," rääkis Live Nationi esindaja ja lisas, et kui artistid on piisavalt head, siis ka publikut jagub.

Lisaks rokkmuusikale ja rahvuspeole on suvel Eestisse sõitmas ka klassikalise muusika täht Andrea Bocelli. Piletimüük 20. augusti kontserdile Tallinna lauluväljakul on Monster Musicu tegevjuhi Tanel Sammu sõnul olnud ootuspärane ning müügil on veel vaid seisukohad ja VIP piletid. Korraldaja sõnul võib taasiseseisvumispäeval toimuva kontserdi põhjal väita, et huvi klassikalise muusika vastu jagub ka Eestis. "Sõltub artistist, aga Andrea Bocelli näitel saame seda väita küll," lausus Samm.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: