ERR-i uues saates "Taevavalvurid" hakatakse otsima lennujuhte

{{1549301880000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Sügisel jõuab ekraanile värske saade "Taevavalvurid", kus otsitakse lennujuhte.

"Me hakkame otsima taevavalvureid. Me hakkame otsima lennujuhte. Neid inimesi on Eestis, aga neid võiks olla rohkem," selgitas saatejuht Sander Loite lähemalt ETV saates "Ringvaade".

ETV uus teleprojekt "Taevavalvurid" otsib Eestile tuleviku lennujuhte - inimesi, kes vastutavad ohutu ja efektiivse lennuliikluse korraldamise eest õhuruumis. Lennujuhid on pilootide maapealsed kolleegid, kes suunavad liiklust, juhendavad piloote ohutu tee leidmisel ja maandumisel. Vastutusrikas amet pole igaühele, aga need, kes korra juba lennujuhiks õppinud ja sel alal tööle asunud, jäävad sellega seotuks läbi elu.

Loite tõdes, et tal puudub statistika, kui palju Eestis lennujuhte on. "Tore oleks, kui iga aasta saaks kümme uut lennujuhti juurde, oleks väga hästi," lausus ta, miks sellist saadet vaja on.

Kaks kuud lennujuhina töötanud Marje Mölder ütles, et lennujuhtidel peab olema ruumiline ja loogiline mõtlemine ja ta peaks oskama asju ette näha. Saates osalevad lennujuhid saavad spetsiaalse väljaõppe, mistõttu pole varasem haridus oluline. "Kui sa kuuled või näed, et me räägime sellest, siis jumala eest, proovi," kutsus Loite kõiki üles, kes tunnevad endas ära lennujuhi omadused.

Olulisem kui kõrgharidus, on selles ametis huvi lennunduse vastu, hea inglise keele oskus ja eriline kombinatsioon oskustest ning isiksuseomadustest. Silmapaistev ruumiline võimekus, otsustusvõime, stressitaluvus ja pühendumus on lennujuhiks saamise olulisteks eeldusteks ja just selliseid inimesi hakatakse saates "Taevavalvurid" ka otsima.

Läbi veebruari on oodatud kandideerima kõik huvilised, kes soovivad end siduda lennundusega ja on valmis pühenduma ametile, millele eelneb põhjalik väljaõpe. Kandidaatide eelvalik toimub märtsi lõpus ja võtetega alustatakse aprillis-mais. Sobivaid kandideerijaid ootab ees pääs saatesse ning põnevad ülesanded, mis panevad proovile osaleja mälu, tähelepanuvõime, ruumilise võimekuse, loogika ja võime töötada meeskonnas. Saate võitjat ootab ees ümbermaailmareis ja võimalus saada maailmatasemel lennujuhiks. Võimaluse lennujuhiks õppida saavad lisaks võitjale veel kolm osalejat.

Rohkem infot saate kohta leiad SIIT.

Populaarteaduslik ja põnev teleformaat annab võimaluse ka televaatajatel end proovile panna – mitmed ülesanded pakuvad haaravaid väljakutseid ning võimalust ka teisel pool ekraani kaasa mängida. "Taevavalvurid" jõuab ETV ekraanile käesoleva aasta sügisel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: